Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Põlva Intsikurmus tuleb järgmisel pühapäeval, 27. mail III Kagu-Eesti tantsupidu „Kuula!“.

Siinsete tantsijate hulgas suurt populaarsust kogunud peole on oodata ligi 3000 tantsijat. Särtsakust ja nooruslikkust lisavad tantsupeole ka professionaalsed liigijuhid, kes suures osas on Põlva- ja Võrumaalt pärit noored andekad tantsuloojad ja koreograafid.
Kagu-Eesti peo puhul on tegemist kummardusega kodukohale ja rahvatantsule. Peo lavastaja ja idee autor Andre Laine on ise Põlvamaalt Kanepist pärit koreograaf ja Meie Stuudio Tantsukooli juht, kelle rahvatantsuarmastus on saanud alguse Kagu Kabujalakõsõ tantsurühmast. Kodukoha patrioodina on tema jaoks üheks peo eesmärgiks näidata, kui mitmekesine, rikkalikke võimalusi pakkuv ja elamusterohke on elu Kagu-Eesti väikelinnades või alevikes.
Kagu-Eesti tantsupidu toob vaatajate ette tervikliku kunstilise lavastuse, milles osalevad tuhanded rahvatantsijad. Peo sõnum kutsub üles inimesi üksteist rohkem kuulama, tähele panema sõnade helisid ja ka vaikust sõnade vahel, märkama ja tunnustama suhtlemise ning kuulamise olulisust. Suur osa peo tantsudest on uuslooming, mis loodud just konkreetse peo teema ja sisu väljendamiseks.
Kagu-Eesti tantsupeol osalevad erinevas vanuses tantsrühmad Põlva, Võru, Valga ja Tartu maakondadest. Kagu-Eesti tantsupidu „Kuula“ ainuke etendus toimub 27. mail kell 18:00 Põlva intsikurmus.
Sündmuse link sotsiaalmeedias:
https://www.facebook.com/events/114314695922340/?active_tab=about
Kuula, kuidas hingab sinu Maa!
Kuula, millest räägib silmapiir!
Kuula, mida on öelda inimesel sinu kõrval!
Kuula, sest ka südamel on hääl!
Kuula, millest räägivad esivanemate traditsioonid!
Kuula lihtsalt Hetki!
Kuula Vaikust!

III Kagu-Eesti tantsupidu “Kuula”

III Kagu-Eesti tantsupidu “KUULA!” toimub 27. mail 2018 Põlva Intsikurmu metsapargis. III Kagu-Eesti peo pealavastajaks ja ideekavandi autoriks on Andre…

Kommentaarid

Viimased uudised