Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

rattaretk

Põlvas anti reede keskpäevases lausvihmasajus start 17. korda toimuvale rattaretkele „Tahan sõita ohutult!”, millest osa võtvad sadakond ratturit kutsuvad läbi Põlva- ja Võrumaa sõites inimesi üles märkama jalgrattureid ning turvaliselt liiklema.

„Stardime täna siit vihmasest Põlvast ja jõuame loodetavasti, kui kõik hästi läheb, Haanjamehe talusse õhtul välja,” rääkis rattaretke peakorraldaja Indrek Raig Lõunaeestlasele. „Saab olema tihe, vihmarohke päev.”

Vihmas sõitmine ratturitele Raigi sõnul muret ei valmista. „Vihmas sõita on väga hea, peatuda on paha, aga sõita on väga hea,” kinnitas ta. „Mustaks saavad täna kõik, see on selge.”

Umbes paarisaja kilomeetri pikkusel teel teevad ratturid peatuse reede õhtul Võrus ja laupäeva õhtul Antslas, kus kohalikel inimestel on võimalik lasta teha oma kaherattalisele sõiduriistale tehniline ülevaatus, proovida vigursõitu ning testida enda liiklusalaseid teadmisi.

Rattur peab olema autojuhile nähtav

Tänavune aasta on seni kulgenud Eesti ratturitele suhteliselt hästi, sest kuigi vigastada on saanud 70 pedaalijat, ei ole ükski rattur pidanud liikluses elu jätma.

„Sõnum number üks: pead olema autojuhile nähtav,” soovitas Raig. „Kirkalt riides, tuled põlema, eriti vihmaga, hoidma tee äärde nii palju, kui võimalik ja kui autojuht sind näeb, siis autojuht sulle otsa ei sõida.”

Rattaretkelised sõidavad kahe päeva jooksul läbi Põlva, Kanepi, Võru, Antsla, Misso ja teiste väiksemate kohtade. Tänavusel rattaretkel stardib ka spetsiaalselt retkeks tehtud nelja sõitjaga ühisjalgratas.

Mullu juhtus jalgratturite osalusel kokku 167 inimkannatanuga liiklusõnnetust, neis hukkus 5 ja sai vigastada 156 jalgratturit. Ülemöödunud aastal juhtus jalgratturi osalusel kokku 187 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles hukkus 3 ja sai vigastada 177 jalgratturit.

Rattaretk „Tahan sõita ohutult!” saab teoks Eesti suurettevõtete ja riigiasutuse koostööprojektina, kus löövad kaasa Omniva, Coca-Cola HBC, Regio, Falck Autoabi, politsei- ja piirivalveameti ning maanteeamet. Ühisel retkel osaleb sadakond ratturit, kes läbivad üheskoos ligi 200 kilomeetrit teid.

Vaata pilte ja videolugu rattaretke stardist Põlvas.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised