Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Põlva vald

Seoses vajadusega tõkestada koroonaviiruse levikut otsustas Põlva vallavalitsus, et märtsikuu lõpuni jäävad ära või lükatakse edasi kõik Põlva vallas toimuvad avalikud üritused ja spordivõistlused. Palutakse kaaluda sarnaselt toimimist ka teistel ürituste korraldajatel.

Teisipäeval, 17. märtsil toimuma pidanud beebipidu 2019. aasta II poolaastal sündinud lastele lükatakse edasi.

Põlva vallas jäävad tänase seisuga avatuks kõik haridusasutused. Varasemalt on palutud asutustel pöörata tähelepanu piisava koguse desinfitseerimisvahendite olemasolule ja kättesaadavusele ning piisknakkuste ennetusmeetmetele.

Hooldekodudes on rakendatud ettevaatusabinõusid, Laheda sotsiaalkeskuses ja Ahja hooldekodus on külastuskeeld.

Vallavalitsus on tühistanud või palunud edasi lükata kõik vallavalitsuse ja hallatavate asutuste välislähetused, õppereisid, külaliste vastuvõtmised ja ekskursioonid.

Vastavalt Terviseameti soovitusele tuleb kõigil neil, kes saabuvad riskipiirkondadest, jääda kaheks nädalaks koju ning vältida liikumist rahvarohketes kohtades. Haigustunnuste ilmnemisel tuleb telefoni teel konsulteerida oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220.

Olukorra muutumisest antakse teada jooksvalt.

Koroonaviirusega nakatumise vältimiseks:
• Peske või desinfitseerige tihti käsi.
• Aevastades või köhides katke suu ja nina ühekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.
• Vältige kontakti inimestega, kellel on välised haigustunnused – näiteks köha või aevastavad inimesed.
• Vältige silmade, nina ja suu katsumist, kuna käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud.

Ametlikult kinnitatud infot leiate Terviseameti kodulehelt ja Terviseameti Facebookist.

Viimased uudised