Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jõulukaunistused

Viis Põlvamaa kooli võtavad osa üleeuroopalisest jõulupuu kaunistamise projektist „European Christmas Decoration Exchange 2016”, mille raames valmistatakse ja vahetatakse teiste riikide koolidega jõuluehteid.

Põlvamaalt osalevad projektis Räpina Ühisgümnaasium, Põlva Kool ning Viluste, Kauksi ja Tilsi põhikoolid. Iga kooli eesmärgiks on valmistada kuni 30 jõuluehet ning infopakett, mis seejärel saadetakse partnerkoolidele üle Euroopa.

Koolid on lähenenud projektile loominguliselt ning laste käe all on valminud nii Eesti sümboolikaga kui ka Põlvamaa omapära tutvustavaid kaunistusi. Näiteks Räpina Ühisgümnaasiumi 8.b klassi õpilased kasutasid värvilist samblikku, millest valmisid sinimustvalged ehted. 8.a klass sai omakorda inspiratsiooni Edgar Valteri pokudest.

Kauksi kooli õpilased ühendasid oma jõuluehtes kultuuri ja looduse. Jõulukaunistusena meisterdati tuntud animafilmi tegelane Lotte, kes hoiab käes kuusepuud, mis sümboliseerib Põlvamaal kasvavat Eesti kõrgeimat kuuske. Viluste Põhikoolis valmistavad ehteid õpilased 4. – 9. klassidest ning õpetaja Kairi Kase sõnul on lapsed väga innukalt meisterdanud.

„Oma kooli tutvustame läbi 8. klassi poiste filmitud ja monteeritud inglisekeelsete subtiitritega video, mille paneme Youtube’i,” sõnas Kase.

Tilsi Põhikool sai projektist inspiratsiooni kasutada valminud ehteid ka oma kooli kaunistamisel.

„Kasutasime õpilastega eestlastele omast lõnga ja viltriiet, millest tegime jõulumunad ja lõngatähed. Juurde lisasime Eesti lipukesed,” rääkis õpilasi juhendav Ege Kostõgov. „Infopaketti lisasime kirja, kus tutvustame oma kooli.”

Põlva Kooli algklasside õpilasi juhendava Kristi Mäeotsa sõnul ootavad lapsed juba pikisilmi teiste riikide pakikesi. „Ehete tegemisel kasutasime palju looduslikke materjali ning infopaketis kirjutame lisaks Eesti jõulukommetele Põlvast. Lisasime ka video eestikeelse jõulutervituse ja lauluga,” rääkis Mäeots.

Rahvusvahelised projektid avavad ukse Euroopasse

Projekti koordineeriva maavalitsuse euroteavituse peaspetsialisti Ingrid Lepassoni sõnul on see heaks võimaluseks luua sidemeid Euroopa koolidega ning ka edaspidi ühiseid algatusi ette võtta. „Kaunistuste meisterdamine ja pühade traditsioonide kohta info koostamine on õpilastele ühtaegu osa õppeprotsessist kui ka silmaringi avardav võimalus tutvuda teiste riikide keele, kultuuri, ajaloo ja geograafiaga,” märkis Lepasson.

Kauksi Põhikooli õpetaja Irina Ševtšenko arvates avavad sellised projektid väikesele koolile ukse Euroopasse. „Rahvusvahelised projektid võimaldavad täita õppekavaga seotud eesmärke ja loovad positiivse õpikeskkonna. Mulle meeldib see, et olenemata sellest, kus me elame ja töötame, saame ikka olla Euroopa keskpunktis.” Ševtšenko sõnul on koolil juba 9 aastane kogemus Euroopa projektidega tegelemisel ning selle ajal jooksul tekkinud palju sõpruskoole.

Entusiasmi ja põnevusega toimetavad ka laste juhendajad ja õpetajad, kes ise usinalt kaasa löövad ja oma tegemistest kooli kodulehekülgedel, blogis ja sotsiaalmeedias märku annavad. „Facebooki kaudu oleme tutvustanud lastele ka teiste gruppide töid ning rääkinud projektis osalevatest riikidest,” sõnas Ege Kostõgov.

Detsembri alguseks peaksid kõik koolid olema saanud kuni 30 omanäolist jõuluehet erinevatest koolidest üle Euroopa. Seejärel ehitakse nendega kooli jõulupuu ning kõige lõpuks toimub igas koolis Euroopa jõulupidu.

Henari Kamenik

Viimased uudised