Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõuna-Eesti teed on nagu kartulipõld. Kujutis: Facebook

Sügisel Põlva vallavolikogu esimeheks valitud Igor Taro on hädas: teed lagunevad, nii et ta ei pääse kodust tööle ja lapsed kooli, samuti pannakse kinni aastakümneid Põlva haigla juures tegutsenud sünnitusosakond.

Möödas on ajad, mil valitsejad said teha kõike: üks telefonikõne ja lume peale valati asfalt, teine kõne ja juurde ehitati teine haigla. Nüüd on nii, et Põlvas ei aita isegi sellest, kui oled võimul ja võimuerakonna liige: sinust sõidetakse lihtsalt üle. Varasem lootus, et Põlvas õnnestub haigla sünnitusosakonda ja pärast seda üldse üldhaiglat säilitada, on kustumas.

Kummaline on see, valitsuses istuvad Keskerakond, SDE ja IRL, kõik maaelu eest seisvad erakonnad, aga maaelu laastamine jätkub endises tempos. Jõukaid linnainimesi esindava Reformierakonna puhul polnud see ime, aga et see jätkub teiste erakondade puhul, on hämmastav.

Põlva vallavolikogu esimees Igor Taro on viimastel päevadel postitanud sotsiaalmeediasse ühe äreva loo teise järel. Möödunud nädalal jäi tal auto külatee peal porisse kinni, täna hommikul kirjutas ta kurja sissekande seoses Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemisega.

Kas maaelul on üldse enam tulevikku, kui juba poliitikataeva jupiterid pikalt saadetakse? Kagu-Eestist Toompeale valitud rahvasaadikud vaatavad kõike seda mõminal pealt, välja arvatud Heimar Lenk, kes ähvardas juba EKRE-ga liituda.

Loe altpoolt Igor Taro kirjutatud avalikku pöördumist seoses Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemisega.

Viimased uudised