Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

meie stuudio

Vanemuise suures teatrimajas võistles nädalavahetusel ligi 2000 Eesti tantsijat pääsme nimel tantsufestivali Kuldne Karikas finaalis. Teiste seas lõid kaasa ka Põlvamaa Meie Stuudio tantsijad.

Tartu eelvooru eripäraks oli mudilaste kavade kõrge tase. „Suur aplaus juhendajatele, kes suutsid juba eelkooliealised niivõrd põnevaid kavu tantsima õpetada. Nende nägudest oli kohe näha, et lapsed naudivad laval olekut ning rõõm tuleb südamest,” rääkis pikaaegne Kuldse Karika kohtunik Enn Meiesaar.

Rahvusvaheliste tantsuvõistluste organisaator ning Kuldse Karika väliskohtunik Mindaugas Lekauskas kiitis eestlaste positiivsust.

„Kui välismaal on tänavatantsu kategooriates enamasti tõsised teemad, siis siin võistlusel oli näha, et tänavat saab tantsida ka helgemates toonides. Äärmiselt värskendav on selliseid kavu vaadata,” tõdes Lekauskas.

Meie Stuudio tantsijad olid sündmusel esindatud kõikide rühmadega. Võisteldi mudilastest kuni igavesti noorteni nii showtantsus, karaktertantsus, tänavatantsus, jazztantsus, loovtantsus.

Iga kontserdi lõpus anti välja neli või viis eriauhinda. Meie Stuudiole kuulus neist kolm. Laste showtantsu kategoorias omistati tantsule „Sibulapoiste seiklused” huumori eripreemia, idee ja kostüümi eripreemia kuulus kõige väiksematele tantsijatele, mis kandis pealkirja „Rohujuure tasandil” ning Andre Lainele ja kogu Meie Stuudiole anti ka lisaks töömesilase eripreemia.

Hiljemalt 1. maiks antakse teada kavad, mis pääsevad finaali 20.-21. mail Tartu EMÜ spordihoones. Andre Laine sõnul pole kahtlustki, et tantsumaastikul peavad suured linnastuudiod arvestama kõvade konkurentidega Põlvamaalt.

Järgmisel nädalavahetusel korraldab Meie Stuudio Põlvas Mesikäpa hallis VI vabariikliku tantsutüdrukute-võistluse ja ülejärgmisel osaletakse juba Koolitantsu finaalis Paides.

Lõunaeestlane

Fotod: Taavi Nagel

Viimased uudised