Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mais avatakse Põltsamaal Kamari järvel Eesti suurim veelauapark Wpark. Tegemist on Eesti esimese ringkaabliga veelauapargiga.

Viiele 11,5 meetri kõrgusele tornile on kinnitatud 643 meetri pikkune ringkaabel, mis liigub päripäeva. „Neid on kogu maailmas vähem kui vastupäeva liikumisega kaabliparke. Seetõttu on Wparkis harjutamisrõõmu igal tasemel sõitjatele – algajatest professionaalideni, kes saavad lihvida trikkide tegemist vastupidiselt harjumuspärasele sõidusuunale,” tutvustas Wparki juhataja Joel Pärle.

Wparkis on 16 takistust. Pärle sõnul on seda piisavalt palju, et pidada rahvusvahelisel tasemel võistlusi. Takistusteks on kasutatud kodumaise ettevõtte Wakestationi toodangut, mis on täisplastist ja kruvideta, ei kiilu kinni ning ei määri ega lõhu laudasid. Ringkaabel võimaldab veelauapargile ka suuremat läbilaskevõimekust. Tiheda liiklusega päeval on park võimeline võõrustama umbes 40 inimest tunnis, vahendab woweesti.ee.

„Ringkaablil sõitmine on sujuvam, kurve võtta lihtsam ja sõitjale tähendab see oluliselt vähem ukerdamist. Algajatele soovitame oma esimesed sammud teha klassikalisel, 184 meetri pikkusel ja puldiga juhitaval kaablil. Kõik sõiduks vajaliku leiab koha pealt. Alustajate varustus on hinna sees, edasijõudnute varustust saab rentida. Lisaks ootab Wparkis batuutidega veelinnak lastele, puhkeala kohviku ja tünnisaunaga, rannajalgpalli ja -tennise ning võrkpalliplatsid,” lisas Pärle.

Põltsamaa Vallavara sõlmis jaanuaris lepingu OÜ-ga Wakepark, mis asub haldama Kamari järvel 2020. aasta mais valmivat veelauakeskust, mille rajamine läheb maksma ligi 2 miljonit eurot.

Wakepark võitis Põltsamaa Vallavara avaliku konkursi ja saab õiguse korraldada keskuse tööd 2025. aastani. Soovi korral on haldajal õigus pikendada lepingut veel kuni viieks aastaks. Wakepark maksab veekeskuse haldamisõiguse eest renti 2880 eurot aastas, millele lisandub iga-aastane tarbijahinnaindeks, teatas Põltsamaa vallavalitsus.

Lepinguga võttis OÜ Wakepark kohustuse luua 17 uut töökohta ja investeerida Põltsamaa piirkonda viie aasta jooksul täiendavalt ligi 470 000 eurot.

Viimased uudised