Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Politsei pilt.

Politseile möödus jaaninädalavahetus töiselt, ent õnneks ilma traagiliste vahejuhtumiteta. Politsei tänab kõiki inimesi, kes pidutsesid vastutustundlikult, märkasid abivajajat ning vajadusel kutsusid ka abi.

Politsei oli jaanide eel, ajal ja järel väljas suurema ressursiga, et pühad mööduksid Eesti inimestele turvaliselt. Enim pöörati tähelepanu avalikule korrale ja liiklusele, kus kontrolliti juhtide kainust ja piirkiirusest kinnipidamist. Samuti hoidis politsei silma peal rahvarohketel üritustel ja oli abiks peredele, kus vägivallatseti.

PPA operatiivjuht Ivo Utsar rääkis, et peamiselt olid jaaninädalavahetuse väljakutsed seotud alkoholiga. „Pühadel tarvitatakse rohkem alkoholi ja kahjuks ei suuda osad inimesed sellega piiri pidada ning hakkavad käituma endale ja teistele ohtlikult – istuvad purjuspäi rooli või lahendavad konflikte vägivallaga. Nii tuligi meil kõige enam tegeleda vägivallajuhtumitega, sh lähisuhtevägivallaga, kõrvaldada autoroolist alkoholi tarvitanud juhte ning viia alkoholiga liialdanud inimesi kainenema,” sõnas operatiivjuht ja lisas, et kuigi inimeste ohtlikku käitumist tuli ette nii avalikus ruumis kui liikluses, on hea meel selle üle, et ükski olukord ei lõppenud traagiliselt.

Lisatööd politseile tõid ka rahvarohked jaanipeod üle Eesti. Näiteks reedel, 21. juunil Rae vallas toimunud jaanipeol osales rohkem inimesi, kui korraldaja oli arvestanud, mistõttu tekkis segadus liikluses ja turvalisuse küsimustes. Näiteks ületasid inimesed selleks mitte ette nähtud kohtades sõiduteed. Politsei oli korraldajale abiks liikluse reguleerimisel ja turvalisuse huvides vähendati ka piirkiirust. Õnneks õhtu jooksul suuremaid vahejuhtumeid ei esinenud.

Erinevatel jaanipidudel tuli ette ka korrarikkumisi ja tekkis tülisid, mida hakati füüsiliselt lahendama. Näiteks toimus 24. juuni öösel kella ühe paiku Kadrina laululaval juhtum, kus 39-aastane mees lõi jaanipäeval kahte endale võõrast kontserdikülalist, kes olid kained. Turvameeskond pidas ründaja kinni ja politsei toimetas ta kainenema.

Paraku oli ka mitmeid sääraseid juhtumeid, kus lisaks rusikatele otsustati kasutusele võtta nuga, et teisi inimesi kas ähvardada või suisa rünnata. Näiteks teatati laupäeva, 22. juuni õhtul, et Saare vallas Pihtla külas jaanitulel ähvardas alkoholijoobes mees tekkinud konflikti käigus oma venda noaga. Õnneks kannatanu arstiabi ei vajanud ja politsei pidas ründaja kinni,” kirjeldas Utsar.

21.-24. juunil kontrollis politsei kokku 41 513 sõidukijuhi kainust, neist 104 olid alkoholi tarvitanud. Tabasime 170 kiiruseületamise. Kainenema toimetasime 124 inimest. Registreerisime 148 perevägivalla juhtumit.

Toimus 27 liiklusõnnetust, milles sai vigastada 31 inimest. Möödunud aastal toimus jaanide eel ja ajal kolm rasket liiklusõnnetust, milles hukkus kaks täiskasvanud ja üks laps.

Viimased uudised