Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõuna prefektuur hoiatab sotsiaalmeedias leviva valeinfo eest. Hiljuti oli selline juhtum Võru vallas Kääpal, kus avaldati väljamõeldisi.

Politsei avaldas asja kohta järgmise info:

Viimasel ajal on aina sagedamini juhtumeid, kus sotsiaalmeediasse tehakse hoiatavaid postitusi, mis põhjalikumal kontrollimisel tõeks ei osutu.
Nii saime hiljuti teate, et Võrumaal Kääpa külas olevat kahtlane mikrobussiga sõitnud mees kaht pisikest poissi põhjuseta taga ajanud nii, et lapsed tundsid hirmu ja pidid mehe eest end peitma 😱
Politsei selgitas suhtluses erinevate osapooltega, et sellist asja juhtunud ei ole. Ka poisid ise tunnistasid, et lugu on nende väljamõeldis. Mees, kelle kohta väideti, et ta lapsi taga ajas, on külas küll olemas ja poistele nägupidi tuttav, ent kedagi ta taga ajanud ega hirmutanud ei ole. Miks poisid sellise loo välja mõtlesid, ei olnud neile endilegi selge.
Sotsiaalmeedias levinud väärinfo tõttu tundsid hirmu mitmed kohalikud koolilapsed ja nende vanemad. Olgugi, et ohtu kellelegi ei ole, on paratamatult kahju kogukonna turvatundele aga juba tekitatud.
✅ Sarnastes olukordades on ainuõige enne kontrollimata info sotsiaalmeediasse postitamist ühendust võtta näiteks piirkonnapolitseinikuga või ka veebikonstaabliga. Kui oht on tegelik, saame kiirelt tegutseda, et asjaolud selgitada ja vajadusel lastele või teistele külaelanikele kaitset pakkuda. Samuti saame kiirelt kindlaks teha, kui ohtu pole ja seda enne, kui külaelanike turvatunnet mistahes väärinfoga sotsiaalmeedias raputama hakatakse 🚔
Kommentaarid

Viimased uudised