Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Tartu ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi politoloogi Rein Toomla hinnangul on täna avaldatud Reformierakonna (RE) ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) valitsemise põhialused pigem sotside nägu.

Toomla tõi välja, et RE ja SDE valitsuse moodustamise aluste dokument algab dramaatiliselt, tõstatatud on ülimalt olulised probleemid ja küsimused, seatud on ambitsioonikad sihid, kuid puuduvad lahendused.

„Oleksin lootnud, et kuna algus on väga dramaatiline, siis peaks seal olema välja pakutud paari põhimõttelise teema lahenduskäigud: mida demograafilise olukorraga peale hakata või kui nad ütlevad, et viivad majanduse uuele arengutasemele, siis võinuks selle lahti rääkida. Pühenda kümme minutit, et selgitada, mis asi on uus arengutase,” soovitas Toomla Delfi vahendusel.

Teksti üldpilti hinnates ütles Toomla, et tegemist on tugeva sotsiaaldemokraatliku tekstiga. „Sotside intellektuaalid on oma tahte Reformierakonna inimestele peale surunud. Kasvõi seetõttu, et sotsiaalkaitseküsimused on kõige mahukumad.”

Toomla hinnangul pole Reformierakonna jaoks kõige olulisema valdkonna, majanduse, juures peaaegu midagi sellist, mida partei oma valimisplatvormis lubas. „Siit on praktiliselt kõik ära kadunud.”

Viimased uudised