Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Sotsiaalmeediasse on pandud pilt sellest, kuidas Riigivapi III klassi teenetemärgi kavaler, endine välisminister ja praegune europarlamendi liige Urmas Paet sööb käigu pealt kabanossi. Nüüd on küsimis, kas nii on ilus?

Varro Vooglaid kirjutab, et seda pilti nähes meenusid talle Juri Lotmani sõnad, et „suhteliselt kerge on varjata viletsat kõrgharidust, aga võimatu on varjata viletsat lastetuba”. Ühtlasi on antud kaadris lühidalt kokku võetud paljugi sellest, mida tähendab kultuurikihi õhedus. „Ärgem unustagem, et pildilt vastu vaatava riigivapi III klassi teenetemärgi kavaleri näol on tegu pikaaegse Eesti Vabariigi välisministri ja praeguse Eesti esindajaga Euroopa Parlamendis,” märgib Vooglaid.

Pildile on tulnud erinevaid kommentaare. Ühed ütlevad, et selline asi ei kõlba, et teenetemärki kandes nõnda tankla juures hoo pealt süüa, teised jälle, et miks ei võiks „sardelli” hüüdnime kandev poliitik vorsti järada, kui nälg näpistab. Pildi pealt vaatab välimuse poolest vastu nagu noor Edgar Savisaar, ons selles on midagi halba?

Kommentaarid

Viimased uudised