Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuivõrd alkohol on Eestis hüppeliselt kallinenud, siis on inimesed hakanud otsima odavamaid lahendusi nagu süütevedelik ja muud surrogaadid. Lõuna-Eestis juuakse üha rohkem süütevedelikku.

Sarnane lugu oli Eestis veidi enam kui kümmekond aastat tagasi, kui viin hüppeliselt kallines seoses Eesti liitumisega Euroopa Liiduga. Siis hakati tarvitama surrogaate, muu hulgas metanooli ehk puupiiritust, mille tarvitamise järel suri või jäi pimedaks mitusada inimest.

Nüüd võib küsida, aga miks ei tooda viina Lätist, kus see on poole odavam. Selle peale võib öelda, et Lätist jaksavad alkoholi osta jõukamad inimesed nagu soomlased, kes veavad Lätist autotäite kaupa alkoholi. Vaesem elanikkond, sotside ja Keskerakonna valijad peavad olude sunnil süütevedelikuga läbi ajama.

Poliitikutele hoiatuseks: praegust eriti kriitilist olukorda arvestades on ainult aja küsimus, mil hakkavad tulema uudised metanoolisurmade kohta.

Uuringute järgi läheb surrogaatide tarvitamise tagajärjel saadud tervisekahjustuste ravi kordades kallimaks, kui on võimalik tulu aktsiisidest. Sellest räägiti kümmekond aastat tagasi, nüüdseks on need jutud kahjuks ununenud. Praegu on teada, et aktiisisi tõstmine ei lisanud isegi tulu – see tähendab, et kahju on mitmekordne.

Juuresolevad pildid on tehtud eelmise nädala lõpus Võru linnas.

Viimased uudised