Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Piirivalvurid leidsid teisipäeva, 1. mai õhtul Peipsi äärest Kolkja külast kalamehesaabastesse uppunud mehe.

Lõuna prefektuuri info kohaselt teatas 1.mai hilisõhtul murelik naaber piirivalvuritele, et eakas naabrimees läks õhtupoolikul Kolkja külas kaldaäärsele alale kalavõrke sisse laskma ning ei ole seninin naasnud. Aiakäru, millega mees võrke vedas, seisis teataja sõnul tühjalt kaldal ning selle läheduses kedagi ei paista.

Teatele reageerinud Varnja piirivalvurid ühes mehe lähedastega kontrollisid kaldaäärseid alasid ja roostikku ning leidsid kaldast umbes 150 meetri kauguselt 69-aastase mehe uppununa. Eaka mehe surnukeha saadeti täpse surma põhjuse selgitamiseks lahangule.

Kogenud kordonijuhi Jalmar Ernitsa sõnul võis esialgsetel andmetel õnnetuse juhtumisele mõju avaldada ka mehe jalas olnud suured kalamehe saapad, mis on küll roostikus ja madalas vees liikumiseks ideaalsed, ent nõuavad seejuures nende kandjatelt end nendesse riietamisel teadlikkust ja puusani ulatuvas vees liikudes tähelepanelikkust. „Paraku ei ole harvad juhtumid, kus kalurid kahlajasaabastega liialt sügavasse vette satuvad, vesi üle saapaääre sisse tuleb ning nende sees olnud kaluri ujukina ümber keerab nii, et saapad korgina vee peale ja inimene vee alla lõksu jääb,“ kirjeldas kalamehesaabastega kaasneda võivat ohtu Ernits.

Viimased uudised