Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

piimatööstus

Toiduliit ja Eesti piimatöötlejad on nördinud rahandusministeeriumi otsuse peale lisada magustatud jookide maksu alla minevate toodete sekka ka piimatooted.

Piimatöötlejad Valio, Farmi, Tere ning Saaremaa Delifood saatsid rahandusministrile ja riigikogule pöördumise, milles väljendasid üllatust rahandusministeeriumi otsuse peale lisada piimatooted magustatud jookide nimekirja.

Piimatooted on tootjate sõnul ühed väärtuslikumad esmavajalikud toiduained, mis peavad kuuluma igapäevaselt tervislikult toituva inimese toidulauale. Sel põhjusel loetakse piima ja meiereitooteid ka toiduks, mitte joogiks.

„Magustatud jookide maksu kehtestamine piimatoodetele toob endaga kaasa inimeste toidukorvi kallinemise, mis mõjutab eelkõige madalama sissetulekuga inimesi ning kahjustab lisaks tööstustele ka põllumeeste käekäiku,” kirjutavad töösturid oma pöördumises.

Selles märgitakse, et piimatöötlejad on viimase paarikümne aasta jooksul vähendanud lisatud suhkruid vabatahtlikult ligi neljandiku võrra ja seda kavandatakse edaspidigi.

„Piimatoodete puhul mängib olulist rolli neis sisalduv naturaalne piimasuhkur ehk laktoos – tööstused saavad vähendada toodetes üksnes lisatud suhkruid. Suhkrute sisalduse vähendamine alla 9-10g/100g kohta eeldab aga sünteetiliste magusainete kasutamist või moosi asemel kontsentraatide ja aroomide kasutamist, mis on paljudele tarbijatele vastuvõetamatu,” seisab pöördumises.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised