Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

irje karjus

Metsamoorina tuntud Irje Karjus kirjutas lastega kaante vahele oma pere loo sellest, kuidas on 25 aasta jooksul läinud elu Võrumaa metsatalus, kuhu veerand sajandi eest koliti.

„Selles raamatus räägime lastega loo sellest, kuidas üks talu ja selles elanud inimesed on läbi 25 aasta saanud selliseks, nagu nad tänasel päeval on. See lugu on elav emotsioon, millega koos saab nutta ja naerda, üllatuda ja erutuda,” ütles raamatu autor Irje Karjus.

Oli aasta 1990, kui kaks noort inimest – üks Tallinnast, teine Tartust – istusid sinesesse Ladasse ja põrutasid linnast välja, eesmärgiga leida kodu. See leiti Võrumaal keset porimülgast, paksu metsa, sillerdava järve veerelt. Praeguseks on see talu tuttav inimestele, kes Metsamoori Perepargi Veetka talu on külastanud.

„Me ei tahtnud teha tavalist mälestusteraamatut, vaid inspireerida inimesi, et ka kõige absurdsematest ja lootusetumatest olukordadest on alati väljapääs. Loodame, et raamat tutvustab linnainimestele maal elamise müstikat, selle võlu, aga ka pahupoolt,” ütles kaasautor Jonatan Karjus.

Lõunaeestlane

Viimased uudised