Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lea Pihlak

8. juunil saab Peipsi järve veerel alguse järjekordne kooliteatrite suvekool Ranna.

XIXX üleriigiline kooliteatrite suvekool Rannal on MTÜ Tähetund poolt korraldatav üks vanimaid pikaajaliste ja väärikate traditsioonidega suvekool Peipsi järve veerel.

Sel aastal toimub sündmus 8. – 12. juulil 2024. Õppetöö toimub rühmatöö põhimõttel, mida viivad läbi tuntud teatrivaldkonna professionaalid. Suvekooli lõpus valmib igal rühmal omandatud teadmiste põhjal lavastus. Lisaks toimub folklooriõhtu pärimusmuusika ja -tantsudega, õhtuste programmidega, loengud ning vestlusringid erinevatel kultuuriteemadel ja traditsiooniline tuledeöö. Sündmusel osalevate õppejõudude arv on 11, õpilaste oodatav arv 150, juhendajate arv 7 ja meeskonna arv 10. Kokku on suvekoolis oodatav osalejate arv ligi 200 inimest.

Sündmuse missioon on kasvatada teatrist lugupidavat noort inimest ja tagada kutseliste teatrite näitlejate ja lavastajate järelkasv. Lisaks tagame noorte kui ka juhendajate pideva enesearengu ja omavaheliste kontaktide ning suhtluse süvenemise.

Sündmuse visioon on olla katkematute traditsioonidega näiteringidele, kooliteatritele ja nende juhendajatele suunatud koolitusprogramm. Soovitakse olla arenevad, uutele ideedele avatud, omapärase näoga ja tugeva kunstilise tasemega sündmus.

Korraldajad: MTÜ Tähetund, Jõgeva kooliteater Liblikapüüdja ja Jõgeva Põhikool.

Viimased uudised