Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula

Peaminister Jüri Ratas edastas sotsiaalmeedias hoiatuse, mille põhjal on nakatumise kordaja Eestis ohtlikult kasvanud ja püsis eelmisel nädalal üle ühe. Kui nakatumise kordaja on üle 1, siis epideemia paisub.

Tõsine hoiatus❗️Teadusnõukoja andmeil on koroonaviiruse nakatamiskordaja märgatavalt kasvanud. Möödunud nädalal püsis see pidevalt üle 1.

Seljatatud kriisi põhjal teame, et nakkuse leviku piiramine algab meie igapäevastest valikutest ja tegudest. See tähendab, et peame taaskord iga päev tõsiselt võtma ja valvsalt kasutama kõiki neid soovitusi, mis kaitsevad meid koroonaviiruse eest ja tõkestavad selle levikut.

Hakatuseks tuletame endale ja oma lähedastele meelde lihtsad põhitõed, kuidas terved püsime: järgime hügieeni, hoiame distantsi ja haigestudes püsime kodus. Samuti tuleb meil taastada valvsus, kus näeme seda kaotanud olevat, näiteks:

☑️ Jääme koju ja helistame arstile, kui meie enesetunne jätab soovida
Senised kogemused näitavad, et vastupidise käitumisega seame ohtu nii enda kui ka kaaslaste ja nende lähedaste elu.

☑️ Peseme ja desinfitseerime käed
Desinfitseerimisvahendid on kauplustes, söögikohtades ja teistes avalikes kohtades vajalikud selleks, et me kõik neid kasutaksime.

☑️ Peod on mõistlik pidamata jätta
Ka lõpupidudel peame meeles pidama, et igal noorel on vanemad ning vanavanemad, kes võivad haigust põdeda väga tõsiselt.

ℹ️Samal teemal COVID-19 teadusnõukoja juht viroloogiaprofessor Irja Lutsar: https://www.err.ee/1099922/lutsar-piirangute-leevendamine-enne-jaanipaeva-kone-alla-ei-tule

Viimased uudised