Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jaanus mitt

Viljandis peetud noorte müürseppade kutsemeistrivõistlusel „Jõulukellu” võitis esikoha ja trofeekellu Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane, Võrumaa noormees Jaanus Mitt kutseõpetaja Margus Käärmaa juhendamisel.

Võistlusel osales kokku 10 võistlejat Eesti erinevatest kutsekoolidest, kelle võistlustööks oli kolme võlviga konstruktsiooni ehitamine. Tegu oli EuroSkillsi võistlusülesandega ning see osutus nii suureks pähkliks, et päris valmis ei jõudnud ükski võistleja seda ehitada.

„Nokitsemist ja kivide lõikamist oli palju,” tunnistas Mitt.

„Jaanusele tõi võidu töö kvaliteet – kivide korrektsed väljalõiked, täpne mõõt ja töö puhtus. Lisaks järgis ta kõiki tööohutusnõudeid,” sõnas kohtunik ja Wienerberger AS esindaja Tõnu Pari.

Võistlusel osalemine oli Miti jaoks uus kogemus. „Tegelikult pidi üks teine õpilane võistlema minema, aga kui ta võistlustööd nägi, siis loobus. Õpetaja võttis siis kaks uut kandidaati. Käisime koos töökojas harjutamas ning lõpuks sain mina võistlema,” rääkis ta. „Algul esimene päev oli suht hirmutav kui inimesed käisid, vaatasid ja filmisid, aga sellega harjub.”

Jõulukellu võistluse esikuuik läheb edasi võistlema juba maikuus toimuvale kutsemeistrivõistlusele „Noor Meister”, kus võitjate seast valitakse juba välja TeamEstonia võistlejad järgmistele üle-euroopalistele võistlustele.

„Tegelikult on päris huvitav käia ja näha ilma. Vaadata kuidas teised teevad – igaühel on omad nipid,” lausus Mitt.

Ehitaja kutse sobib

Ehitajaks õppivale Jaanusele valitud eriala sobib. „Üheksandas klassis mõtlesin, et võiks ehitust õppida. Tõin dokumendid juba kevadisel koolivaheajal sisse ja kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehitus oli mu esimene valik,” rääkis Varstus põhikooli lõpetanud Mitt. „Siiamaani olen erialaga rahul. Ehitus meeldib mulle, tahaks ikka kõiki üldehitustöid osata. Aga plaanid on küll sinnapoole, et minna edasi ka kõrgkooli.”

8. detsembril lõppenud Jõulukellul saavutas teise koha Leho Neemsalu Rakvere Ametikoolist ja kolmandale kohale tuli Vladislav Kuzmin Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

Lõunaeestlane

Viimased uudised