Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Novembrist antakse lasteaedades üle Eesti kokku 120 tasuta keskkonnateemalist teatrietendust, mille kulud kaetakse heategevusfondi „Aitan Lapsi”, Eesti Pandipakendi ja kultuuriministeeriumi poolt.

Kevadel välja kuulutatud konkursile „Teater lasteaeda” laekus kokku kuus keskkonnasäästlikkuse ja pakendite taaskasutuse teemalist lavastusprojekti, mille seast valiti välja kaks paremat.

Margus Värava loodud „Pudeli-Pille seiklused” toob lavale teatritrupp Teatripisik ning Donald Tombergi lasteloo „Erakordne veepudel” viib lasteaedadesse Miksteater.

„Tähtis on viia teatrielamus iga lasteaialapseni, alustades nendest paikadest, mis asuvad Tallinnast kaugemates maakondades,” ütles kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli. „Need lasteaiad, kuhu sel õppeaastal ei jõuta, ei pea muretsema. Ettevõtmine jätkub ka järgmistel aastatel, kuni Eestile on vähemalt üks ring peale tehtud.”

Projekt „Teater lasteaeda“ ühendab kaht olulist eesmärki: see edendab laste keskkonnateadlikkust ja annab võimaluse nautida kvaliteetset kultuurielamust tasuta.

Tasuta etendused jõuavad sel hooajal 120 Eesti lasteaeda, sealhulgas Võrumaale (15), Põlvamaale (14), Valgamaale (12).

Lõunaeestlane

Viimased uudised