Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Viieteistkümnendat aastat kogub MTÜ SEB Heategevusfond kokku jõulukingi soovid lastel, kes ei saa elada oma päritolu peres ning kelle koduks on asendus- ja pere- või turvakodu. Jõulupühade eel aitame leida Jõulupuu projektiga head inimesed, kes annavad oma panuse, et täita 103 erinevas asendushoolduse peres elava lapse südamesoovid.

Jõulusoovid leiab: www.heategevusfond.ee/joulupuu

Teiste seas ootavad annetajate panust kingisoovi täitmiseks Põlvamaa ja Valgamaa lapsed:

8-aastane Alla on oma perekodus alles vähe aega elanud. Tal on kaks õde, ta on harjunud väiksemate eest hoolitsema. Väike nukutüdruk rõõmustaks teda väga.

16-aastane Mart elab perekodus, kuid koolis käib Tartus. Poiss sõidab igal hommikul bussiga Tartusse ja tagasi. Kapuutsiga soe vest oleks sellel teekonnal mõnus ja mugav riideese.

12-aastasele Joonasele meeldib käia jalgpallitrennis ja palju looduses liikuda jalgsi või jalgrattaga. Ta käib jalgpallitrennis ja võtab osa noortekeskuse üritustest, mis toimuvad tihti looduses. Mugav on osaleda sportlikus riietuses ja seepärast palub Joonas jõuluvanalt uusi spordipükse.

„Viieteistkümne aastaga oleme heategevusfondi toel täitnud ligikaudu 15 000 jõulusoovi. Aastatega on aga muutunud palju. Kui projekti algusaastatel palusime annetajatel toetada lapse soovitud mänguasja või eseme ostu, siis täna kutsume annetajaid märkama laste jõulukinkide taga peituvaid lugusid ning väärtust, mille soovitud kingitus loob. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui märkame tema soove ning mõistame ka tema tegelikke vajadusi. Et näha laste soovide taga hoopis unistusi, peame täiskasvanutena oskama kuulata. SEB Heategevusfondi jaoks on seetõttu oluline, et nii perevanemad kui ka annetajad näeksid laste soovide sügavust. Vahel võib uus tossupaar olla miski, mis aitab lapsel saada trennis veelgi suurema eduelamuse ning vajadus uue lõhna järele võib teismelisel aidata luua ja hoida enesekindlust sõprade sekka kuulumiseks,” räägib SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Heal annetajal on võimalus anda oma panus Jõulusoovide puu projekti kaudu laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov. Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused. Kõikide laste kingid komplekteeritakse individuaalselt.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Jõulusoovide puu projektis osalevad asendus- ja perekodud ning laste turvakodud: Valga Perekodu, Taheva Sanatoorium, Haiba lastekodu, Tartu Perekodu Käopesa, Elva Laste- ja Perekeskus, Vinni Perekodu, Narva Sotsiaaltöökeskus, Maria ja lapsed, Sillamäe Laste Hoolekande Asutus Lootus, Tallinna Laste Turvakeskus, Tallinna Lastekodu, Kiikla lastekodu, Viljandi Perekodu, Tilsi Perekodu, Perekodu Õietolm, MTÜ SPAK, Kehra Perekodu, Vahtramägi Mäe-kodu, Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskus, Tartu Laste Turvakodu, MTÜ Mynthaus, Saaremaa Toetava Hariduse Keskus.

Viimased uudised