Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää valla aasta ema Kadri Toomsalu koos tütardega. Foto: Monika Otrokova

Otepää kultuurimajas toimus 12. mail  meeleolukas aasta ema kontsert, kus kuulutati välja Otepää valla aasta ema. Aasta emaks sai tänavu 19 lapse ema Kadri Toomsalu.

Aasta ema valib välja Otepää Naisselts koostöös Otepää vallavalitsusega. Sel aastal laekus aasta ema kandidaadiks seitse ema: Kadri Toomsalu, Anželika Juhkov, Marge Roio, Marju Karavin, Merle Tammela, Terje Tammekivi ja Anneli Urm.

Aasta ema Kadri ja tema abikaasa Brunof on tuttavad juba lapsepõlvest saadik. Peagi saigi neist paar ning peres kasvab tänaseks 19 last. Kuna nad on pärit paljulapselisest perekonnast, siis seetõttu on nende jaoks suur pere täiesti loomulik ja enesestmõistetav asi. Brunof ja Kadri ei virise ning on optimistlikud, lapsed on väga töökad, rõõmsameelsed ja hoolsad ning korralikud õppijad. Imetlusväärne on, et nii suur pere on sõbralik ja kokkuhoidev. Toetajate abiga on perekonnal hubane ja armas kodu Ädu külas. 2008. aastal kutsus Eesti Vabariigi President suure pere ema Kadriorgu emadepäeva vastuvõtule.

Aasta emale tuli tiitli saamine üllatusena. „Kirjeldamatu tunne on, ei oodanud, et saan aasta emaks, kuigi abikaasa arvas, et ehk lähebki nii,“ sõnas Kadri Toomsalu. „Peres oli kõigil väga hea meel selle üle. Tänan neid, kes mind nominendiks esitasid ja aasta emaks valisid!“

Aasta ema ja nominente tunnustasid ja tänasid Otepää Naisseltsi esinaine Ene Raudsepp ja Otepää vallavanem Kaido Tamberg. Aasta emale anti aasta ema meene ja vallavalitsuse tänukiri, nominendid said mälestusmeene. Lisaks sellele andis Lõuna-Eesti Postimehe peatoimetaja Sirli Homuha aasta emale Kadri Toomsalule üle Lõuna-Eesti Postimehe aastatellimuse. Emadest ja emadusest läbi huumoriprisma rääkisid Otepää valla aasta ema 2017 Ene Prants ja Otepää Kultuurikeskused loomejuht Merilin Kirbits.

Emadepäeva kontsert-osas esines Otepää emadele USA tunnustatud jazzlaulja Myrna Clayton, kelle tuuri Eestis korraldab USA Suursaatkond. Myrna Clayton koos saatebändiga The Myrna Clayton Experience valiti kevadisele turneele Leedus, Lätis, Valgevenes, Moldovas ja Eestis sadade Ameerika Ühendriikide muusikute seast. Kontserdi tõi Otepääle USA saatkond, otepäälasi tervitas saatkonna pressi- ja kultuuriatašee asetäitja Julia Smart. Õhtu otsa kõlasid salongilikult õdusas kultuurimajas jazzi ja bluesihelid ning otepäälased said koos Myrna Claytoniga ka kaasahaaravate helide rütmis tantsida.

„Emadus on asi, läbi mille inimsugu jätkub, emadusega kaasneb nii rõõmu kui ka valu. Tänan kõiki emasid nende headuse eest,“ ütles Otepää vallavanem Kaido Tamberg. „Täname USA saatkonda suurepärase esineja eest!“

Kontserdikülastajad said vaadata ka näitust aasta ema meenekonkursile laekunud töödest.

Aasta ema kontserdi korraldasid Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi ja USA Eesti Saatkonnaga. Toetas Otepää vald.

Rohkem pilte: SIIN

Viimased uudised