Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Adam Illingworth

VIII Otepää Talveöölaulupidu toimub 21. jaanuaril kell 19.00 Otepää Keskväljakul. Esitamisele tulevad Eurovisiooni laulud läbi aegade tuntud Eesti artistide poolt.   

Sündmust kannab samal päeval üle TV3 algusega kell 21.30.

Talveöölaulupeol saab nautida Eurolaulude esitusi tuntud Eesti lauljate poolt – esimese Eurolauluga „Muretut meelt“ astub üles Janika Sillamaa. Talveöös laulavad veel Karl Madis, Gerli Padar-Parmas, Margit Tali, Alika Milova, Janek Valgepea ja Märten Männiste. Kavas on 19 eestikeelset ja armastatud laulu Eurovisiooni lauluvõistluselt. Lauljaid ja koore saadab ansambel Horoskoop. Laval on 50 koori üle Eesti koos ligi 1000 lauljaga.

„Selleks, et talveöölaulupidu südantsoojendavaks muuta, palume pealtvaatajatel kaasa võtta valgusallikad, et laulmise ajal tekitada talveöös lumevalgust,“ sõnas Otepää Talveöölaulupeo kunstiline juht ja dirigent, Otepää kultuurimaja kultuurikorraldaja Merle Soonberg. „Ootame kõiki suurele ühislaulmisele!“

Talveöölaulupeost on aastate jooksul välja kujunenud üks Otepää talviseid tähtsündmusi, kuhu kogunevad lauljad kogu Eestist. Talveöölaulupidu on kõigile tasuta. Laulmise vahepeal saab aga keskväljakul osta Otepää ettevõtjate toodangut. Esindatud on: Murimäe Vein OÜ, Nuustaku Pruulikoda OÜ, Tarmere TÜ, Grouseberry OÜ, Lande Grillikoda OÜ, ürituse ajaks on avatud ka Edgari Lihatööstuse pood ja trahter ning lasteraamatuid müüb lastekirjanik Erle Mägi.

Otepää Talveöölaulupeo korraldab Otepää Kultuurikeskused, toetab Otepää vald, Eesti Kultuurkapital, Valgamaa Arenguagentuur, Põlvamaa Arenduskeskus, Võrumaa Arenduskeskus, Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Rahandusministeerium ja EL Regionaalarengu Fond ning TV3.

NB! Otepää Talveöölaulupeo toimumisega 21. jaanuaril 2023 on Otepää Keskväljakul järgmised liikluskorralduse muudatused:

21.01.2023 kell 17.00 – 23.00 on mootorsõidukitele  liikluseks suletud Otepää Keskväljak ja seda ümbritsev Lipuväljak 1a – Lipuväljak 26 teelõik (Munamäe tänavast Ugandi Resto esiselt Valga maanteeni).

1993. aastal kutsuti Eesti Ida-Euroopa riikide Eurovisiooni eelvooru Sloveenia pealinna Ljubljanasse. Eesti esindajaks sai toona 17-aastane Janika Sillamaa, kellele kirjutati kaheksa pala, mille seast valiti võistluslaul „Muretut meelt ja südametuld“.  Kahjuks Janika eelvoorust Eurovisiooni finaalkontserdile ei pääsenud. Eesti pääses Eurovisiooni tänu Jaak Joala, Jüri Piheli ja Jüri Makarovi tegutsemisele.

VIII Otepää Talveöölaulupeol esitamisele tulev repertuaar:

 1. Muretut meelt ja südametuld (Andres Valkonen/Leelo Tungal)
 2. Volare (Domenico Modugno/K.Kotkas)
 3. Tantsuviis (Otto Franeker, Sejr Volmer/ H.Karmo)
 4. Ei ole ma veel selles eas (M.Panzeri/H.Karmo )
 5. Laulev vahanukk (Serge Gainsbourg/H.Karmo)
 6. Hüpiknukk (Bill Martin, Phil Coulter/ H.Karmo)
 7. Õnnesoovid (B.Martin/ H.Karmo )
 8. Elagu laulud (M.J.de Ceratto/H.Karmo)
 9. Tänav, pink ja puu (J.P.Bourtayre /H.Karmo)
 10. Nüüdki veel (C.Morgan /H.Karmo)
 11. Waterloo (Benny Andresson, Björn Ulvaeus /H.Karmo)
 12. Ding dinge dong (D.Backer/H.Karmo)
 13. Suudlused nüüd (Tony Hiller, Lee Sheriden, Martin Lee/J.Ojakäär )
 14. Lind ja laps ( J.-P.Cara, J.Gracy/H.Karmo)
 15. Et oleks rahu (R.Siegel, B Meinunger /H.Karmo)
 16. Diggiloo, diggylei (Torgny Söderberg, Britt Lindeborg/E.Simakova )
 17. Rock’n rolli lapsed (Paul Harrington & Charlise McGettigan/V.Salumets).
 18. Nagu merelaine (Ivar Must/Leelo Tungal)
 19. Las jääda kõik, mis hea (G.Fletcher, D.Flatt /H.Karmo)

Viimased uudised