Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eelmise aasta perepäev Otepääl. Foto: Monika Otrokova

Otepää valla perepäev toimub laupäeval, 14. septembril kell 11.00 Otepää kultuurimaja pargis ja kultuurimajas.

„Otepää valla pere- ja ohutuspäeval jagatakse infot tavaelus ümbritsevatest ohtudest, saab osaleda põnevates töötubades, proovida kätt vaba laval ning veeta toredasti aega kogu perega,“ ütles Otepää Kultuurikeskuste loomejuht Merilin Kirbits. „Päev on kõigile tasuta, kõik on oodatud Otepääle!“

Perepäeva juhib tegus koeraplika Lotte ning talle on seltsiks Päästeametikoer Nublu, Politseilõvi Leo ja teised metsaasukad. Lastele on avatud vaba lava, kus võib esineda ükskõik, millise kunstivormiga. Vaba lava krooniks annab kontserti noor ja särav laulja Uudo Sepp.

Terve päeva vältel saab fotoseina juures teha tuletõrjeriietes perepilte ning kohal on ka Otepää fotograaf Valju Aloel.

Päästeamet teeb demonstratsioonesinemise oma töö kohta, kus kujutletav inimene on autosse kinni jäänud ja teda on vaja välja lõigata. Päästeameti virtuaalprillid aitavad kogeda ohtlikku olukorda ning lapsed ja vanemad saavad tulesimulaatoriga proovida tulekustutamist. Maanteeamet veereb kohale pöörleva autoga.

Lapsi lõbustavad Vembutaja batuudid. Osaleda saab erinevates meisterdamise töötubades, kus kasutatakse enamjaolt taaskasutatavat materjali ja mille läbiviijad on noored ise. Meisterdada saab tuulelohesid, tiivikuid, unenäopüüdjaid ning loomamaske. Iga laps saab sellest päevast mälestuseks soovi korral enda kehale sädeleva kujundi.

Seeneteadlane Teele Jairus valmistab spetsiaalselt selleks päevaks ette seenenäituse ning annab ka seeneküsimustele vastused.

Kohvik „Jõuluvana põhjapõdrad” ehk Nõuni noored, valmistavad müügiks omapäraseid ja lapsemeelseid suupisteid. Koos Lotte ja ohutustiimiga meisterdatakse valmis hiiglaslik pannkoogitort, mis hiljem ka ära süüakse.

Avatud on Lebola, kus saab puhata, mänguasjadega mängida ning teha raamatuvahetust. Päeva lõpetab Lendteater etendusega „Teofrastus”.

Päeva korraldavad: Otepää Kultuurikeskused, Politsei- ja piirivalveamet, Maanteeamet, Päästeamet ja Otepää Loodusselts. Toetab Otepää vald.

Viimased uudised