Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää valllavalitsus

Otepää valla käsitööselts MTÜ Karukäpp pidas 23. aprillil Otepää kultuurimajas oma tegutsemise 15. aastapäeva meeleoluka pärimuspäevaga.

Pärimuspäevale oli tulnud külalisi mujaltki –  Karukäppa õnnitlesid Elva naiskoor „Helletajad“ ja Haaslava meesansambel. Oma tervituse andsid üle Otepää Muusikakooli puhkpilli eriala õpilased. Käsitööst ja loomingust rääkisid emeriitprofessor Anu Raud ja Ülenurme käsitööseltsi Nurmenukk juhataja Maire Henno. Otepää naisi õnnitles Puhja ja Rõngu Maanaiste Seltsid ja Otepää Naisselts.

MTÜ Karukäppa tervitas Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala, kes tunnustas MTÜ ja selle liikmeid Ene Raudseppa, Leida Vutti, Mare Kalevit ja Tiiu Vutti valla tänukirjadega.

„Mul on hea meel, et vanaemade ja vanavanaemade käsitöökunst edasi elab ning ka tänapäeval on veel olemas neid, kes seda armastavad ja traditsioone edasi kannavad“ sõnas Jaanus Barkala. „Tänan ja tunnustan Otepää valla tublisid käsitöömeistreid.“

Pärast kontserti sai uudistada suurepärast MTÜ Karukäpa, Otepää Aiandus-mesindusseltsi ja Puka Pritsumeeste Maride käsitöönäitust.

MTÜ Karukäpp juhatuse liige Mari Mõttus märkis, et Karukäpp alustas tegevust Otepää naisseltsi käsitöörühmana, mil Otepää Saksamaa sõprusvallast Tarpist tulnud käsitööõpetaja Inge Jensen hakkas käsitööhuvilisi õpetama. Väikesest rühmast kasvaski välja ajapikku MTÜ Karukäpp. Koos korraldati õppepäevi ja kirjutati projekte, 2011. aastal kuulutati  MTÜ Karukäpp Valgamaa koolitussõbralikumaks organisatsiooniks. Karukäpp on oma toodangut müünud nii Eestis, kui ka välismaal – Venemaal, Rootsis, Norras, Saksamaal. Korraldatud on mitmeid käsitöönäitusi nii Otepääl kui ka Valgas, antud välja sokikalendrit ja korraldatud ülemaailmset õueskudumise  päeva. Viimased aastad on MTÜ tegutsenud Otepää vallavalitsuse III korruse ruumides.

Liikmeid on MTÜ-l tänaseks päevaks 34, lisaks sellele on hulgaliselt käsitööhuvilisi, kes otseselt MTÜ-sse ei kuulu.

„Tänan Otepää Kultuurikeskuste loovjuhti Merilin Kirbitsat näituse ülesseadmise ja päeva eduka juhtimise ning kultuurikeskuste juhatajat Jorma Riivaldi pärimuspäeva korraldamise eest,“ lisas Mari Mõttus. „Käsitöönäitus jääb avatuks kuni mai keskpaigani, näituselt saab meeldima hakanud eseme ka koju kaasa osta!“

Viimased uudised