Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää kirjakandja Liia Piho. Foto: Monika Otrokova

Tänavuste riiklike teenetemärkide saajate seas on Otepää naine Liia Piho, kes pälvis Valgetähe medali ja on mitmendat põlve kirjakandja.

Liia Piho on läbi ja lõhki Otepää inimene – sündinud ja kasvanud Otepääl. Kirjakandja teed alustas ta 1994. aastal.

Postiljoni amet on perekonnas edasi kandunud põlvest põlve – ka Liia ema oli postiljon.

Liia peres kasvab kaks poega – 9- ja 11-aastane. Pereisa töötab Eesti Elektrivõrgus. Vabal ajal tegeleb Liia spordiga: harrastab suusatamist ja võrkpalli ning osaleb Eesti Posti erinevatel võistlustel. Liiale meeldib teha puutööd ja tegeleda aiandusega, tema üheks hobiks on teha taludele puusilte, sest siis on kirjakandjal lihtsam talu üles leida.

Lisaks sellele kirjutab Liia luuletusi ja proosat, tegeleb maalimisega ning on osalenud mitmetel kirjandusvõistlustel. Valgetähe medali saamine tuli talle suure üllatusena.

„Ei osanud sugugi arvata, et sellise au osaliseks saan,“ sõnas Liia Piho. „Tähtis on, et iga inimene teeks seda, mida ta teeb, hästi. Vaatamata sellele, kes, millisel positsioonil elus on, tuleb säilitada head südant ning sallida teisi inimesi.“

„Mul on siiralt hea meel, et omakandi tubli ja töökas kirjakandja on pälvinud kõrge autasu. Õnnitleme ja täname Liia Pihot,“ ütles Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Viimased uudised