Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: ViaVelo Inseneribüroo

Otepää vallavalitsus kuulutas välja riigihanke Otepää keskväljaku ja lipuväljaku rekonstrueerimiseks. Riigihanke tulemusena ehitab Otepää südalinna Mapri Ehitus OÜ. Ehitustööd on juba alguse saanud ja kestavad selle aasta lõpuni.

Otepää vallavalitsus esitas 2018. aasta alguses rahastamistaotluse EASile projekti  „Otepää linnakeskuse väljaarendamine” elluviimiseks. EAS otsustas taotluse rahuldada. Projekti kogumaksumus on 1,6 miljonit eurot, millest EASi toetus on 1,4 miljonit eurot. Otepää vallavalitsuse omafinantseering on 238 852,65 eurot 2 aasta jooksul.

Otepää linnasüdame projekti arhitektuuriline lahendus leiti ideekonkursi käigus, mille võitis lahendus „Kiirendi”, autoriteks Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Projekteerimistööd teostas ViaVelo Inseneribüroo.

„Oleme juba pikka aega teinud tööd selle nimel, et Otepää südalinn saaks kaasajastatud. See elavdab kindlasti linnaelu ja toob külalisi ja noori rohkem kesklinna. Samuti jätkame Eesti lipu loo jutustamisega Otepää linnaruumis,“ sõnas Otepää vallavanem Kaido Tamberg. „Renoveerimistööd on plaanis ka Lipuväljakul, meil on lisaks lipu õnnistamiskohale – Otepää pastoraadile ja kirikule, veel üks koht linnas, kus jutustatakse Eesti lipu lugu.“

Otepää kesklinna remont kulgeb kahes kohas – uuenduskuuri läbib Otepää Keskväljak ja Otepää Lipuväljak. Suve ja sügiseperioodil teostatakse kaevetööd, pinnakatete tööd (kõnniteekivide paigaldus, asfalteerimine), kommunikatsioonide tööd (valgustus, vesi- ja kanalisatsioon, sademevee kanalisatsioon) ja ehitustööd (paviljonide, varjualuste ja linnamööbli vundamendid) ning pärast seda linnamööbli (pingid, prügikastid, paviljonid, mänguplatside inventar jm) paigaldus. Karupurskkaev paigaldatakse Otepää keskväljakule järgmise aasta kevadel.

„Üle Eesti on linnade keskväljakud saanud uue ilme. Nüüd on järjekord jõudnud Otepääni, kus tänane keskväljak on linnaelaniku jaoks seni vähe kasutust leidnud. Mapri Ehitus ehitab siia tulevaks aastaks tänapäevase lipuväljaku ja funktsionaalse keskväljaku,“ lisas Priit Jaagant, Mapri Ehituse juhatuse esimees. „Keskuse korda tegemine parandab linnaruumi, Otepää keskus muutub linnarahvale ja külalistele ligitõmbavamaks ning suurendab sihtkoha atraktiivsust.”

Projekti tulemusena on nii Otepää Keskväljak ja Lipuväljak korrastatud nii platside kui ka haljastuse osas. Tekib kaks puhkeala – Keskväljakul purskkaevu ümbruses pinkide ja varikatustega ning kogukonnaaed Lipuväljaku servas paviljonide, infostendide ja laste mänguväljakuga. Parkimine mõnevõrra muutub – endise teenindusmaja ees püsivad parkimiskohad kaovad, kuid uued on ette nähtud Lipuväljaku tänava äärde. Kokkuvõttes jääb parkimiskohti sama palju kui varem.

Tööd teostatakse nii, et võimalikult vähe takistada igapäevast liiklemist – piirkondade kaupa. Vajadusel, näiteks asfalteerimisel ja äärekivide paigaldamisel võib ette tulla liiklustakistusi, siis tuleb kuni mõnepäevaseid liikluskorralduse muudatusi. Linnavalitsus palub jälgida sellel ajal liiklusmärke, varuda aega ja kannatust ning vabandab ebamugavuste pärast.

Vaata videost, milline saab olema Otepää linnasüda:

360kraadi vaated: https://view.mylumion.com/?p=62zqla5nq82257zb

Video ja visualiseeringud: ViaVelo Inseneribüroo.

Viimased uudised