Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Küpsekala 2023. Foto: Valju Aloel.

Talvepealinnas Otepääl toimub palju toredaid sündmusi talvel – talveööl peetakse laulupidu, sõidetakse talverallit ning käiakse saunast sauna Euroopa Saunamaratonil. Seega pole imestada, et ka küpsetamisvõistlusi peetakse südatalvel. 3. veebruaril toimub Otepää kultuurimaja pargis küpsetamisvõistlus „Küpsekala 2024”.

Igal meeskonnal tuleb valmistada kaks kalarooga – eelroog (forell) ja pearoog (koha), millest võitjad valib žürii pimehindamisega. Hinnatakse pearoa üldist välimust karbis, kala mahlasust ja maitset ning sobivust kastme ning lisandiga, eelroa puhul välimust, maitset, terviklikkust. Kõige olulisem on roa maitse. Sellel aastal on kalaroogade küpsetamisvõistlusel peamiseks kalaks koha, eelroa kalaks on Härjatnurme Kalatalu forell.

„Selle aasta kalaks on valitud koha, sellepärast on põhitähelepanu koharoogadel,” selgitas Otepää Küpsekala võistluse peakorraldaja, Otepää Kultuurikeskuste juhataja Jorma Riivald. „Ootame võistlustele ka rohkelt pealtvaatajaid – saab tutvuda meeskondadega, hea õnne on võimalus meeskondade võistlustöid maitsta ning hiljem osaleda oksjonil.”

Igast võistlustöödest üks roog läheb võistluse lõppedes oksjonile, selle tulu annetatakse heategevuseks. Eelmisel aastal koguti oksjonil 445 eurot, mis annetati Vähiravi Fondi Kingitud Elu. Kuhu läheb selle aasta oksjonitulu, selle lepivad võistkonnad enne võistluse algust eraldi kokku.

Korraldavad: Otepää Kultuurikeskused, suursponsorid: BBQ Farm Grillitalu, Grillimaailm. Kaasa aitavad:  Otepää vald, Valgamaa Arenguagentuur, Oilio, Santa Maria, Kalatalu Härjanurmes, Tartu Turg. Tegevust toetatakse projekti „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” projektist Valgamaa PATEE 2020-2023 raames.

Vaata lisa ka Küpsekala Otepääl Facebooki lehelt.

Ajakava:
10.00 – võistluse avamine Otepää kultuurimaja pargis
12.00 – võistlustööde serveerimine ja OKSJON. Igast võistlustööst läheb üks heategevuslikule oksjonile
16.00 – autasustamine
16.30 – järelpidu Otepää Spordihoones koos Euroopa Saunamaraton Otepääl peoga. Eelpidu algab juba kell 16.30! Kell 17.00 alustatakse Otepää Spordihoones lustlike mängudega. Retrostiilis videodisko toimub Otepää Gümnaasiumi spordihoones algusega kell 19.00. Parimaid retrorütme võlub suurele LED-ekraanile ja kõlaritesse VJ MIKE SUN. Pidu on avatud kõigile ja peole pääsemiseks tuleb külalistel lunastada kõigest 5-eurone pääse (sularahas). Peojuhid on Valdik Kask ja Karl Pütsep.

Viimased uudised