Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Merilin Kirbits. Foto: Helen Rekkor

Munitsipaalettevõttes Otepää Kultuurikeskused on alates 2. aprillist tööl loomejuht – Merilin Kirbits.

Merilin on pärit Otepäält. Pärast Otepää Gümnaasiumi lõpetamist suundus ta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiasse õppima näitleja erialale, mille lõpetas 2009. aastal. Kuivõrd Merilini suureks hobiks on aiandus, siis lõpetas ta hiljem ka Räpina Aianduskooli aianduse ja floristika erialal.

Merilin Kirbitsat teab Eesti publik eeskätt seriaalidest „Kelgukoerad“, „Saladused“, „Riigimehed“, „Siberi võmm“, „Kättemaksukontor“ jne. Hetkel on Merilini mängukavas Kuressaare Linnateatris lavastus „Paljasjalgne Debora“, maskiteatri lavastus noortele “Persona” ning kaks lasteetendused. Lisaks sellele on Merilin Kirbits tegev ka improteatris Improteater Impeerium.

„Kultuurimaja peaks olema selline soe koht, kus inimene tahaks aega veeta ka siis, kui seal parasjagu midagi ei toimu,“ ütles Merilin Kirbits. „Minu jaoks on oluline kogukonnatunnetus ja isetegemise soov ning seda on vaja toetada ning hoida.“

Loomejuhi põhilisteks tööülesanneteks on valdkonna koostöövõrgustike loomine ja arendamine, kultuuriruumi sündmuste kava koostamine planeerib, juhib, lavastab kultuurisündmusi lähtuvalt kohalikust kultuuriruumist ja traditsioonidest.

Viimased uudised