Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võidutöö. Autor: Priit Rand

Otepää Kultuurikeskused kuulutas välja logokonkursi, mille eesmärgiks oli Otepää valla kultuurimajadele kaasaegse visuaalse identiteedi loomine ja ühise kaubamärgi leidmine. 

Konkurss osutus üpris tihedaks – laekus 30 tööd 18-lt autorilt. Otepää Kultuurikeskused juhataja ja logokonkursi komisjoni esimees Jorma Riivald ütles, et esitatud töödest kuus olid nii tugevad, et neid oleks võinud kõiki kasutada. „Aga nii nagu Eestile on kombeks – üks president korraga, nii on see ka Kultuurikeskuste kaubamärgi puhul. Välja valiti üks, mis hakkab edaspidi olema Otepää Kultuurikeskuste lahutamatuks osaks,“ lisas Jorma Riivald. Logosid valisid Otepää kultuurimajade kultuurikorraldajad.

Võidutööks osutus Priit Ranna kujundatud logo. Ülejäänud kõik tööd  said tubli teise koha. Võidutöö kavand on tuletatud Otepää põlle mustrist. Sümbolis on näha nii lumehelvest, kui ka keset, keskust, kuhu kõik teed, mõtted ja inimesed koonduvad. Lumehelves – talve sümbol, sest talvepealinna kandis on vahel lund ka siis, kui mujal Eestis on soe suvi. Logos kasutatud värvid pärinevad Otepää rahvariietelt.

„Ma tänan kõiki, kes konkursil osalesid, olen siiralt üllatunud, et osavõtt oli nii rohke ja loodan, et uus logo hakkab elama ning leiab tee nii otepäälase, kui ka Otepää külaliste südamesse,“ sõnas Jorma Riivald.

Logo hakatakse kasutama kultuurikeskuste meenetel, visiitkaarditel, jm visuaalidel. Logokonkursi võitja saab auhinnaks 500 eurot.

Viimased uudised