Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Otepää kultuurikeskuse esimese korruse renoveerimine on jõudnud lõpuni ning reede õhtul oodatakse inimesi ilukuuri läbi teinud majaga tutvuma.

Uue välimuse on saanud kultuurikeskuse saal, galerii, terrass ja fuajee. Saalis on uued toolid, kardinad, valgus- ja helitehnika, fuajee garderoobis uus mööbel, teatas vallavalitsus.

Kultuurikeskuse seinad ja põrandad renoveeriti, uued on ka lavakonstruktsioonid, lavapõrand ja kardinad. Põhjaliku muutuse on läbi teinud tualetid ja näitlejate grimmituba.

Kogu sisekujundus on kantud Eesti sini-must-valge lipu ideest, rahvuslipu värvidega on arvestatud ka toolide ja kardinate värvi valikul.

Esimese korruse remondiks ja sisustamiseks kulus ligi 440 000 eurot, millest ehitustöödeks kulus ligi 300 000 eurot.

„Järgmisel aastal tahame korda teha fassaadi ja teise korruse,” ütles Otepää vallavanem Kalev Laul. „Lisaks sellele vajab korrastamist kultuurimaja park, et muuta see tõeliseks kooskäimise ja kultuurinautimise kohaks.”

Kultuurikeskuse hoone uuendamine algas 2013. aastal, kui vahetati välja saali, galerii ja lava osa katus ning avariilised katusekandekonstruktsioonid.

Kultuurikeskuse hoone avati 1954. aastal. Maja asub vana seltsimaja kohal, kus tollal paiknes ka tuletõrje.

Lõunaeestlane

Viimased uudised