Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Võrus toimus ootamatu areng, kus pärast volikogu liikme Tarmo Piirmanni (Isamaa) sekkumist hakkas toasooja hind langema.

Piirmann pöördus veebruari algul konkurentsiameti poole taotlusega Võrus sooja hinna alandamiseks, kuna sooja tootmiseks kasutatava hakkepuidu hind on järsult langenud.

Võru soojafirma edastas nüüd klientidele järgmise teate:

Austatud Võru linna kaugkütte klient

Soojusenergia tootmiseks kasutatava hakkpuidu hinna alanemise tõttu langetab Danpower Eesti AS Võrus kaugkütte müügihinda.

Alates 01.03.2023 on kaugkütteteenuse müügihinnaks Võrus 86,08 €/MWh (koos käibemaksuga 103,30 €/MWh).

Riik kompenseerib perioodil 1. oktoobrist 2022 kuni 31. märtsini 2023 tarbitud soojusenergia hinnast, mis ületab 80 €/MWh (käibemaksuta), kodutarbijale 80%. Danpower Eesti hoolitseb kompensatsiooni taotlemise eest ning meie kodutarbijast klient saab arve soojusvarustuse teenuse eest juba vähendatud ühikhinna alusel. Rohkem infot energiakulude leevendamise kohta on leitav https://mkm.ee/energiakulude-huvitised.

Toimetuselt:

Langus pole küll suur võrreldes olemasoleva hinnaga 89,91 €/MWh, 4 protsendi ringis, kuigi puiduhakke hind on langenud kolmandiku võrra. Aga suur asi seegi.

See näitab, et kui reageerida sisendhindade langusele õigeaegselt, siis langevad ka hinnad. Ja see kehtib terve Eesti kohta. Inimeste rahakotis tähendab see kokku miljoneid eurosid võitu.

Tasub olla tähelepanelik ja tõstatada teema ning hinnad langevad.
Huvipakkuv on seegi, et konkurentsiameti kirjade register on väga salajane. Peaaegu ühtegi dokumenti ei saa avada. On ainult näha, millal on Võru soojafirma Danpower saatnud kirja konkurentsiametile ning millal on tulnud vastuskiri. Nende kuupäevade järgi saab aimu, et mingi kirjavahetus on veebruaris toimunud… aga selle sisu jääb saladuseks. Ühtegi otsust pole näha, mis oleks konkurentsiameti poolt tehtud.

Viimased uudised