Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allas, kes sai kohalikel valimistel suure koguse hääli, võib hoopis oma kohast ilma jääda. Kuidas see võimalik on, seda selgitab videos Võru linna skandaalne ettevõtja, pommionu Jüri Luik, kes on kursis kõigega, millest lehed ei kirjuta.

Nimelt on äsja linnapeaks kinnitatud Anti Allasel kavas edasi pürgida Riigikokku ja teda enam suurt ei huvita, mis Võru linnast edasi saab. Allase jaoks on linnapea kohast tähtsam hoopis koht sotside nimekirjas Riigikogu valimistel.

Riigikogu valimistel aga ei pruugi Allas löögile pääseda, sest seal ei ole määrav mitte häälte arv, vaid koht sotside nimekirjas. Praegu on Allase positsioon hea, aga see ei pruugi nii jääda. Nimelt, kui sotsid Toompeal võimuliidust välja puksitakse, siis mängitakse võimuliit ringi ka Võru linnas. Niipea, kui Allas linnapea kohast ilma jääb, pole tal enam loota head kohta Riigikogu valimistel.

Allas olevatki praegu väga närvis, sest kõik ei pruugi minna nii nagu ta soovib. Nimelt juhtis Võru linna eelmised neli aastat suurte kogemustega abilinnapea Kalev Ilves, aga kuivõrd Ilves jäi nüüd mängust kõrvale, läheb Allasel üksi väga raskeks. Abi pole ka ilmarändurist abilinnapeast Toomas Sarapuust, kes tunnistas volikogu istungil, et ei jaga linna asjadest eriti midagi.

Nõnda võib juhtuda, et Allas jääb ilma nii linnapea kui Riigikogu kohast ja peab veetma ülejäänud aja Võru linna opositsiooni pingil. Linnavõim aga võib Võrus vahetuda juba õige ruttu, enne järgmisi Riigikogu valimisi, mis toimuvad 2019. aasta kevadel.

Vaata videot Jüri Luige intervjuuga allpool!

Viimased uudised