Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis, kus koroonaga nakatumine on maailma tipus, on hakanud raskelt haigestuma järjest nooremad inimesed.

Portugalis satub praegu koroonaga haiglasse rohkem inimesi kui eales varem epideemia jooksul. Kõige enam satub haiglasse jätkuvalt vanemaid inimesi, aga järjest rohkem haigestub raskelt inimesi vanuses 30-70, vahendab Portugal Resident.

Kuni 40-aastaste koroonapatsientide arv on haiglates kasvanud jaanuarikuu jooksul 188 protsenti. Vanuses 20-39 on aga haiglapatsientide arv lausa kolmekordistunud, 58 pealt enne jaanuari kuni 186 peale.

Miks see nii on? Kas noored haigestuvad rohkem seoses Briti mutatsiooniga, mis levib 50 protsenti kiiremi kui koroona varasem versioon?

Väljaande Observador andmetel on versioone mitu. Esiteks on loomulik, et kui nakatumisi on rohkem, satub haiglasse rohkem ka nooremaid inimesi. Nüüd on jõutud Portugalis arusaamisele, et väga raskelt võivad koroonasse haigestuda ka nooremad inimesed. Noortel võib tervenemine võtta väga kaua aega.

Portugalis on ööpäevane uute nakatumiste arv küll tulnud alla eelmise nädala 16 000 pealt tänaseks 8000 peale, aga see püsib jätkuvalt kõrge, kui arvestada väga karme piiranguid. Portugalis registreeritakse jätkuvalt iga päev üle 200 koroonasurma, see on tulnud alla enam kui 300 surma pealt eelmisel nädalal. Praegu loodetakse Portugalis, et kõige hullem on möödas.

Võrdluseks, kevadise laine ajal, mida peeti eelmisel aasta väga hirmsaks, tuvastati igapäevaselt tipp-perioodil ligi 1000 uut nakatumist ja registreeritud surmade arv oli ööpäevas 35 ringis. Praegune laine on ligi 10 korda hullem.

Viimased uudised