Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Omniva pilt.

Omniva ja Maksu- ja tolliamet saatsid kommentaari tänasele Äripäeva artiklile „Kinnise grupi nipp: Omnivast saab kauba maksuta kätte“. 

Järgneb kommentaar:

Omniva ning Maksu-ja tolliamet taunivad maksude tasumata jätmist. Omniva ning Maksu- ja tolliameti koostöö on hea ning töötame igapäevaselt selle nimel, et võimalused maksude tasumata jätmiseks oleksid elimineeritud. Meile on oluline aus konkurents ning kõikide kauplejate võrdsed konkurentsitingimused.

Kõik kolmandatest riikidest saabunud saadetised vaadatakse Omnivas läbi, et saadetisele kleebitud tollideklaratsiooni alusel tuvastada tellimuse maksumus ning selle alusel saadetised maksustamisele suunata. Täiendavasse kontrolli suunatakse ka need pakid, mille puhul on kahtlus, et saadetise tegelik väärtus ei pruugi vastata etiketil deklareeritule.

Töötame parema ja täpsema eelinfo saamise ning töötlemise suunal, mis välistaks deklareerimisest (maksustamisest) kõrvale hoidmise võimalused. Kindlasti vaatame ka artiklis välja toodud näite valguses täiendavalt üle, kuidas pakkide kontrolli veelgi tõhustada.

Artiklis viidatud valik “Delivery by local post” ehk paki kohale toimetamine sihtkohariigi postiettevõtte vahendusel ei tähenda, et tegu oleks käibe- ja tollimaksuta kättetoimetamisviisiga. Ka viidatud lehel on kirjas, et kui saadetis sihtriiki jõuab, võivad – vastavalt iga sihtriigi seadusandlusele – lisanduda maksud.

Aastal 2021 kuuluvad deklareerimisele ja käibemaksuga maksustamisele kõik kolmandatest riikidest pärit saadetised, mida ettevõtted eraisikutele saadavad. Meie hinnangul ei pidurda see e-kaubanduse arengut ega vähenda e-tellimuste hulka väljastpoolt Euroopa Liitu, kuna lisanduv maksumus ei suurenda alla 22-eurose kauba hinda märkimisväärselt. Küll aga tagab see võrdsed konkurentsitingimused kõikidele kauplejatele nii Eestis, Euroopa Liidus kui väljapool seda.

Rõhutame veel kord, et taunime maksude tasumata jätmist ning töötame selle nimel, et maksude tasumise vältimise võimalusi välistada.

Andre Veskimeister
Omniva pakiäri valdkonna juht, juhatuse liige

Sven Suurraid
MTA tolliosakonna juhataja

Viimased uudised