Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Oleviste hoolekanne ootab 30. detsembril kell 12 korraldatavale kodutute ja vähekindlustatud inimeste jõulupuule abivalmis kodanikelt toiduannetusi.

Oleviste koguduse vanempastori Siim Teekeli sõnul on algselt kodututele inimestele mõeldud jõulupuust saanud oodatud üritus paljudele puuduses elavatele inimestele. „Meie piiri ei tõmba, kust algab kellegi jaoks puudus. Kas sellest, kui inimesel pole oma kodu, ta on üksik pensionär või mingil põhjusel elu hammasrataste vahele jäänud. Kiriku ülesanne on jagada vaimulikku sõnumit kõigile. Antud üritusel näeme juba aga aastaid, et paljud tulevad Oleviste jõulupuule vaid toidu pärast. On ilmne, et puuduse kannatajate puhul peabki väga tähtis osa kuuluma toidu jagamisele ja nii olemegi jumalasõna ja kontserdi kõrval suurt rõhku pannud jõululõunale ja toidu jagamisele,“ rääkis Siim Teekel.

Oleviste Hoolekande juhatuse liikme Riina Solmani sõnul lööb elukallidus valusamalt just haavatavamaid ühiskonnagruppe. „Näeme Toidupanga klientide ja supiköögi külastajate arvu kasvamas. Toimetulekuraskustes puudust kogevad inimesed on tänulikud kõige eest, mida saame toiduannetustena Olevistest kaasa pakkida, sest külmal talveilmal kulub see järgmisteks päevadeks hädasti ära,” ütles palju aastaid Oleviste Hoolekannet juhtinud Riina Solman. „Kirikusse on oodatud on kõik toiduannetused mida saame kaasa pakkida: koogid, kringlid, pirukad, puuviljad, kommid, küpsised. Ära võib tuua ka selle toidukraami, mis kodudes jõulupidustustest üle jääb,” lisas ta.

Oleviste Hoolekanne valmistab jõulurõõmu koduta ja vähekindlustatud inimestele juba 21 aastat. Sooja toitu pakub Swissotel, samuti on alati aidanud jõulu- ja toidupakki väärikalt kokku panna abivalmis inimesed ning paljud firmad.

„Kirikusse võib tuua ka sooje jopesid, kindad, salle, mütse. Palume silmas pidada, et kodutud vajavad selliseid jopesid, millega külma ilmaga tänavatel viibida. Võtame need tänuga vastu ja anname abivajajatele edasi,” ütles Riina Solman.

Kontsert-jumalateenistusele tuleb juba mitmekümnendat aastat lauluga rõõmustama ürituse patroon Reet Linna; kokkutulnuile musitseerib ka kantriansambel Robirohi ning Oleviste koguduse liige Tuuli Heeney’t jt.

Kõigil vabatahtlikel on võimalus samuti jagada jõulurõõmu ja aidata mitmeil moel!

  • Oodatakse kaasapakitavaid toiduannetusi: küpsetisi, hoidiseid, soolast ja magusat, komme ja küpsiseid, hooajalisi puuvilju jm. Palutakse tuua annetused kuni 29. detsember kell 17.00.
  • Kogutakse: kindaid, villaseid sokke ja sooje korralikke jopesid (samuti tuua Olevistesse kuni 29. detsember kell 17.00).

Oodatakse appi vabatahtlikke:

  • Pakkuma sooja süüa, kohvi, pirukat ürituse toimumise päeval. Koguneda 30. detsember kell 10.00 (kuni 14.30).

Rohkem infot www.oleviste.ee.

Oleviste Hoolekanne tänab kõiki lahkeid annetajaid ja abistajaid!

Viimased uudised