Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõuna-Eestist Võrust stardib 24. veebruari hommikul kella 11 ajal Lätti mitusada autot, selgub vabariigi aastapäevale pühendatud suursõidu teemalisest sotsiaalmeedia postitusest.

Postituse sisu on järgmine:

„Tere VÕRU ja VÕRUMAA, PÕLVA, RÄPINA, ANTSLA ja OTEPÄÄ!
Võrus koguneme uues Kagukeskuse parklas (Kagukeskuse ja Maxima vahel) kell 10.30 – 11.00 Väljumine 11.10. Räpina ja Põlva omad saavad samuti meiega seal liituda. Marsruut läheb Sõmerpalu, Uue-Antsla (seal saavad liituda Antsla omad), Sangaste rist (Otepäält tulijate liitumiskoht), Keeni ja Kuigatsi rist – kus ühineme Tartu poolt tulijatega orienteeruvalt kell 12.45.”

Praeguse seisuga liitub kolonniga Võrus orienteeruvalt 200-250 autot, täpne arv selgub 24. veebruari hommikul. Sõidu sihtpunkt on Läti Mazsalaca.

Ametlik marsruut on veel kinnitamata. Suursõidu kolonni turvab teadaolevalt politsei.

Üle-Eestilise Läti suursõidu ürituse sotsiaalmeedia küljel on märgitud üle 4000 osaleja ja ligi 9000 huvitunut. Sõit võetakse ette protestiks Eesti valitsuse aktsiisipoliitika suhtes.

Sõit kulgeb Valga kaudu Lätti ja sealt edasi kuni Väike-Salatsini (Mazsalaca), kus ühinevad nii Valgast kui lääne poolt Iklast saabuvad kolonnid. Tegemist on viimaste aastakümnete kõige suurema rahvaalgatusega, mis Eestis on ette võetud ja oma mastaapsuselt võrreldav Balti ketiga.

24.02. kõik koos Lätti!

No Description

Viimased uudised