Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Cantervilla kummitus. Pilt: ASSITEJ Eesti Keskus

Rahvusvaheline noore vaataja teatri festival NAKS tuleb taas ja seekord suundutakse Lõuna-Eestisse ning etendused on Valga linnas.

3 päeva, 5 lavastust, 8 etendust noorele vaatajale, õpetajatele, teatriprofessionaalidele, lapsevanematele ja kõigile kultuurisõpradele.

Festivali raames toimub lastekultuuri seminar „Palun vabandust!” ning toimuvad ka vestlusringid ja näidendite ettelugemised.

Kolme päeva jooksul jõuavad publikuni kõige uuemad ja mitmekülgsemad etendused lastele ja noortele nii Eestist kui ka välismaalt: Norrast ja Lätist. Festival toimub Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses.

Festivalil osalevate esinejate seas on Eesti Noorsooteater, Piip ja Tuut Teater, Mine Nilay Productions Norrast, Kellerteater ja Läti nukuteater.

3. novembril toimub NAKS festivali raames lastekultuuri seminar „Palun vabandust!”.

Tänavusel lastekultuuri seminaril teevad ettekanded ning arutlevad kiusamise teema üle kõige laiemas mõttes neli erineva teadmise ja kogemusega esinejat: kasvatusteadlane Tiiu Kuurme on üheks oma südameasjaks võtnud kiusamise meie koolides, kodudes ja ühiskonnas. Lauri Räpp selgitab enda elu kogemuste ja paljude noortega kohtumiste põhjal, millisesse seisundisse ja olukorda võib kiusamine inimhinge viia. Valga politseinikud Marek Käis ja Kairi Ruus annavad ülevaate Valgamaal toimuvast ning tutvustavad meie kõigi õigusi ja võimalusi kiusamise märkamiseks ja peatamiseks.

Mis olukorras me elame ja kuidas me saame igapäevaselt mõjutada ühiskonda enda ümber? Sellest ja paljust muust räägitakse me sel aastal Valgas.

NAKS festivali üks korraldajatest, ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse liige Marek Demjanov avaldab heameelt, et festival on jõudnud piirilinna ja Lõuna-Eestisse. „Festival on võtnud eesmärgiks tulla noorele vaatajale lähemale, et ka äärealadel elavad lapsed ja noored saaksid osa teatrielamusest. NAKS Festivalist on saanud omaette kvaliteetne kaubamärk, mille missioon on tuua kord aastas kokku selle valdkonna asjatundjad, parimad lavastused ja põletavamad sotsiaalsed teemad, mis puudutavad noort vaatajat,” lausub Demjanov.

Piletid on müügis piletilevis ning õpetajatele on sissepääs tasuta!

Grupibroneeringuid saab teha meiliaadressil naksfestival@gmail.com või 53014518 (Lisette Metsniit).

Rohkem informatsiooni www.naksfestival.ee

Festivali toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Valga Vallavalitsus, Valga Kultuuri ja Huvialakeskus, Piletilevi, Prantsuse Instituut Eestis, Selver, Nurme, Keil M.A. OÜ (MAN), Stora Enso, Magaziin ja Kirjastus SEIK.

Festivali korraldab ASSITEJ Eesti Keskus.

Viimased uudised