Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mõne päeva eest oli avalikkuses juttu sellest, kuidas Pärnu ridaelamu terrassil avastati siilipaarike pulmi pidamas. Kuuldes juhtunust, rõõmustas zooloog Aleksei Turovski ja sõnas: „Väga võluv, jõudu neile!”

Paarituvaid siilikesi on märganud teisedki loomasõbrad, kellel tekkis mitmeid küsimusi selle kohta, kuidas peaks inimene sellises olukorras käituma. Turovski sõnul võivad siilide pulmad kesta nädala-kaks, vahendab Rohegeenius.

Turovski arvates on siilidel pulmad juba peetud, kuna on soe aasta ja tänu eriolukorrale on maailm muutunud metsloomadele turvalisemaks. Paarituvad siilid ei vaja Turovski sõnul väga palju tähelepanu.

Siilid ei vaja turgutuseks mingit abi, neile ei pea pakkuma pärast pikaleveninud pulmapidu söögi- ega joogipoolist. Siilid saavad omavahel väga kenasti hakkama. Ka ei tasu karta, et siilidele oleks paaritumine okaste tõttu kuidagi valuline.

Siilid paarituvad tavaliselt aprilli lõpus ja mai alguses. Esimene siilipesakond sünnib juunis-juulis. Kui ilm soosib, võib järgneda teine ja kolmaski.

Viimased uudised