Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kavand Mesilased autoriga.

Noored kunstnikud loovad täna ja homme renoveerimisel Elva Gümnaasiumi seintele maalingud, mille aluseks on rahva lemmikuks kujunenud Elva tänavakunsti peol sündinud teosed.

Mais peeti Elvas tänavakunsti pidu, kus noorte eestvedamisel valmis hulk kunstiteoseid ja sündis näitus. Valminud teoste hulgast oli igal huvilisel võimalik anda hääl oma lemmikule, mis saab aluseks Elva Gümnaasiumi seinamaalile.

„Koostöös kooli sisekujundajaga leidsime koha mitte ainult ühele, vaid suisa kahele enim hääli kogunud kavandile,” ütles tänavakunsti peo üks korraldaja ja seinamaalingute eestvedaja Saskia Leonovitš. Ta selgitas, et kooli raamatukogu lugemissaali hakkavad selle nädala lõpuks kaunistama mesilased lilledel. Raamatukogu ette trepikotta tuleb seinamaal, kus kujutatud mööda männitüve kõrgustesse pürgivaid tegelasi. „Selle kavandi juures inspireeris kooli arengu motiiv ja mänd kui üks Elva sümboleid,” lisas Leonovitš.

Ürituse idee sai alguse kohtumisest Elva noortega. „Rääkisime südamest-südamesse, mis on linnas hästi ja millest tunnevad kohalikud puudust. Elva noori kurvastas varjatud vägivald ja see, et linnaruumis pole märgata aktiivsete ja loominguliste noorte tegevust. Tänavakunsti pidu oli meie katse näidata, et koos saame ise oma elukeskkonda rikastada ja midagi positiivset luua,” rääkis Leonovitš. „Seinamaal on koolinoortele igapäevane meeldetuletus, et kõigile muredele vaatamata on ühiselt võimalik midagi ägedat ja püsivat luua,” ütles ta.

Lisaks kahele seinamaalile on plaanis eksponeerida valikut tänavakunsti peol sündinud kavanditest edaspidi ka kooli garderoobikappidel. Suve lõpuni saab uudistada tänavakunstipeo teostest sündinud näitust Elva keskväljaku väligaleriis.

Elva tänavakunsti pidu ja gümnaasiumi seinamaalidega kaunistamist korraldavad Saskia Leonovitš, Annaliisa Rahnoja, Mirel Kallas, Cathy Välimets ja Margo Raudsepp. See on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluva noorte kaasaegse kunsti aasta üritus.

2024. aasta jooksul toimub eriilmelisi sündmusi veel paljudes teistes Lõuna-Eesti paikades –  Rõuges korraldatakse kogukonnaõhtu, Peipsiveerelkerkib leidmaterjalidest skulptuur ja Tartus toimub autovabaduse puiesteel noortepäev, mille fookuses vaimse tervise töötajate puudus ja üksindus linnas. Kunstisündmuste keskmes on ka Kanepi ja Tõrva.

Viimased uudised