Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseliidu pilt.

Pühapäeval, 26 mai keskpäeval tähistasid Noored Kotkad Valga Gümnaasiumi aulas organisatsiooni 94. aastapäeva. Pidulikul vastuvõtul tunnustas peavanem Silver Tamm organisatsiooni tegevusse vabatahtlikult panustavaid silmapaistvaid liikmeid autasude ja teenetemärkidega.

Tähtpäeva eelsele koosviibimisele olid kutsutud noorkotkad, vabatahtlikud noortejuhid, noorteinstruktorid ning Noorte Kotkaste toetajad ja sõbrad üle Eesti. Sõna võtsid Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm, Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm ja Kodutütarde peavanem proua Ave Proos.

Peavanem Silver Tamm võttis oma kõnes kokku noorliikmete ja ühiskonna häälestatuse laiemalt: „Noorkotkana lausutud tõotus on saatnud aastate jooksul tuhandeid Eestimaa noormehi, tänaseid tublisid eestimaalas. Ühiskonnas valitseb loomulikult üksmeel omariikluse üle, eesti elanike kaitsetahte kõrge. Meil on ainult üks riik ja üks kodu, kus elada. Kaitseliidu ja noorkotkaste vaatest on oluline, et inimesed ei jääks ainult toetusmõtete tasemele, vaid teeksid sammu enam – leiaksid võimaluse endale jõukohasel viisil panustada Eesti riiki ja riigikaitsesse.”

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav riigikaitse suunitlusega noorteorganisatsioon. Peamised tegevusvormid on laagrid ja matkad ning kogu tegevus on noortele tasuta.

Viimased uudised