Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kas olete hiljuti oma kuuri või garaaži vaadanud ja mõistnud, et teie muruniiduk on juba vanaks jäänud? Võib-olla on teie mitmeaastane niiduk muru lõikamisel muutunud üha vähem tõhusaks, mis tähendab seda, et lihtne ülesanne, mis peaks kestma pool tundi, võtab nüüd hulga kauem aega?

Selleks, et teie mured saaksid lahendatud ja ülesanded kiiremini tehtud peaksite endale soetama uue usaldusväärse niiduki, mis vastab teie konkreetsetele vajadustele. Valik võib esmapilgul tunduda keeruline, kuna turul on olemas väga palju erinevaid variante ja lisafunktsioonidega mudeleid.

Valige endale parima hinna ja kvaliteedi suhtega stiilne muruniiduk Kaup24 veebipoest!

Kuid kuidas te teate, kas teile sobib kõige paremini akuga, bensiinimootoriga või hoopis akutoitel töötav robotniiduk? Jagame teiega iga niiduki eelised ja puuduseid, et saaksite erinevatest niidukite mudelitest enda jaoks sobiva valida.

Akuga muruniidukid

Akuga muruniidukid on käsiniidukitest kindlasti kõige mugavamad ja tihtipeale ka kõige kallimad variandid. Niiduk pakub teile kõiki elektriniiduki plusse ning bensiini niidukite mobiilsust. Soovite pühapäeva õhtul muru niita? Akuga muruniidukiga on teil see võimalus olemas, kuna akuga niidukid on palju vaiksemad kui bensiininiidukid, võimaldades igal ajal naabreid häirimata muru pügada.

Üheks suureks eeliseks on ka see, et akuga muruniidukid on praktiliselt hooldusvabad, kuna neil puuduvad süüteküünlad, kütusefiltrid ja muud lisad, mis näiteks bensiinimootoriga masinale ajapikku suuri probleeme võivad tekitada.

Lisaks on akuga niidukid pikemas perspektiivis palju odavamad, kuna need ei vaja pidevalt õli ega bensiini juurde kallamist.

Miinuseks võib välja tuua selle, et olenevalt niiduki mudelist ja akudest peavad akuniidukid umbes pool kuni kaks tundi vastu, seetõttu sobivad need niidukid esialgu ainult väikestesse ja keskmise suurusega aedadesse. Akude laadimine võtab aega mitmeid tunde, seega kui pool teie tööst tegemata jääb, peate ootama mitu tundi et niitmisega jätkta. Lisaks on aku vahetus sellistel niidukitel päris kallis, seega peate seda hästi hoidma.

Bensiiniga muruniidukid

Bensiiniga muruniidukid on täielikult juhtmevabad ja töötavad tänu bensiini ja õli olemasolule. Olles enamjaolt terasest valmistatud, on nende niidukute kered tavaliselt vastupidavamad kui näiteks elektriniidukitel. Bensiiniga niidukid pakuvad ka võimalust multšida niidetud rohi väga peeneks lõikeks, mis murule tagasi ladestudes toimib tervisliku ja rohelisema muru loodusliku väetisena.

Lisaks on bensiiniga niidukid alati töövalmis – te ei pea ootama akude laadimist nagu juhtmeta niiduki puhul.

Bensiiniga niidukite miinuseks on kindlasti see, et need on enamasti raskemad kui elektriniidukid ja üsna mürarikkad. Lisaks vajavad bensiinil töötavad niidukid töökorras hoidmiseks mitmeid lisasid (õli, süüteküünlad, filtrid jne), samuti ka pidevat hooldust. Ka keskkonnale on need niidukid kahjulikud.

Robot muruniidukid

Robotniiduk on hea abimees igasse aeda, kuna masin teeb hea meelega kogu töö sinu eest ära. Niiduk on küll pisike, kuid teeb oma töö hästi ära – peale niitmist on muru palju kaunim ja ühtlasem. Kindlasti tuleks mainida ka seda, et robotniidukid on keskkonnasõbralikud, kuna need ei paiska õhku heitgaase.

Nagu mainitud on robotniiduk üldini robot, seega töötavab täiesti iseseisvalt. Teie sisestate päeva ja kellaaja, millal oleks tarvis muru niita, ja robot teeb ülejäänud töö.

Valige endale Kaup24 valikust meelepärane robotmuruniiduk juba täna!

Keskmiselt jääb robotniiduki niidetava ala suurus vahemikku 400-6000 m². Niiduk tuleb ideaalselt toime ka kallakutega, mis jäävad vahemikku 25-45 kraadi ja vahekäikudega, mis on vähemalt 60cm – kitsamate kohtadega niiduk hakkama ei saa. Lisaks võib niiduk hätta jääda väga metsiku muru korral.

Robotniiduk sobib mugavust armastajatele inimestele, samuti ka vanuritele, kes ise muru niitmisega enam hakkama ei saa.

Murutrimmerid

Lisaks muruniidukitele on murutrimmerid üheks asendamatuks tööriistaks aiaomaniku jaoks. Kaup24 valikust leiate parima hinnaga murutrimmerid nii muru pügamiseks, kui ka tihedama heina lõikamiseks.

Samamoodi nagu muruniidukitel on trimmeritel erinevaid mudeleid ja teie esimeseks otsuseks saab kahtlemata see, kas valida bensiinimootoriga- või elektriline trimmer. Mõlemal neist on omad plussid kui ka miinused ja samuti arvestavad mõlemad masinad erinevate sihtgruppide vajadusi.

Bensiinimootoriga masinad pakuvad suuremat võimsust ja mobiilsust. Kindlasti on bensiinil töötav trimmer parimaks valikuks, kui lõikamisele läheb tihe võsa või väga pikk muru. Bensiiniga töötavad trimmerid on enamasti ka suurema lõikeraadiusega, ning neile on saadaval suurem hulk külge kinnituvaid lisasid.

Elektrimootoriga trimmerid seevastu on populaarsed just oma kasutusmugavuse pärast – neid on lihtne käivitada ja need on kerged. Akutrimmeritel on sisuliselt kõik elektrimootori eelised ja lisaks bensiinimootori mobiilsus. Plussiks on ka see, et akutrimmerid maksavad kordades vähem, kui bensiinimootoritega trimmerid.

Juhtmega trimmerid on suurepäraseks valikuks, kui teil on väikene aed. Miks? Kuna juhtmega trimmerid on väga kerged, odavad ja lihtsaimad trimmerid, mida raha eest üldse osta saab. Masin on hõlpsasti kasutatav ka väiksemate noormeeste käes, kuna see ei vaja tänu oma kergele kaalule lisarakiseid ja -rihmasid.

Otsides aeda sobivat niidumasinat arvesta kindalsti oma aia suurusega, iseloomuga ja iseenda vajaduste ning eelistustega. Tänapäeval on kindlasti mugavaimaks valikuks robotniiduk, kuid ka aku ja bensiini toitel töötavad muruniidukid teevad oma töö suurepäraselt ära.

Viimased uudised