Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

moisekatsi elohelü

Eesti rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi Elohelü toob nädalavahetusel Moostesse üle 200 esineja ning pakub kontsertelamusi seitsmel laval.

„Sel aastal on esinejaid rohkem kui kunagi varem,” tutvustab programmijuht Kadri Laube, „seltskond on kirev ja võitjat on väga raske ette ennustada.” 18. korda toimuv festival toob kokku 35 ansamblit Eestis, Rootsist, Norrast ja Šotimaalt, teatasid korraldajad.

Avakontserdina kõlab Mooste Folgikojas Põlva kihelkonna rahvaviisidele ja tekstidele loodud oratooriumi „Tähemõrsja” esmaettekanne.

„Tähemõrsja on tagantjärgi muusikalise kummarduse ja meenutusena pühendatud rahvamuusikatöötluste festivali idee autorile ja vedajale Ülle Podekratile,” selgitas teose autor Erki Meister. „Oleme alati Mooste festivalilt saanud häid emotsioone, tahame korraldajaid läbi muusika tänada.”

Tähemõrsja ettekandeid dirigeerib Lauri Sirp. Reede õhtu lõpetab auhinnatud Norra/Šoti duo ​Marit Fält & Rona Wilkie.

Laupäeval on Mooste mõisa seitsmel erineval laval 13 tasuta kontserti ja viis õpituba. Kavas on nii laulu kui pilliõpitoad, kontserdid kodumaistelt ja välisesinejatelt ning Udmurdi-Eesti ansambli AR-GOD plaadiesitlus.

Festivali kulminatsiooniks on suur võistluskontsert laupäeva õhtul, kus 20 ansamblit esitavad oma versiooni korraldajate poolt valitud Põlvamaa rahvaviisist. Võistluskontserdi peapreemiaks on 1000 eurot.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised