Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Shutterstock.com

Kas nukumaja on arendav mänguasi? Absoluutselt! See on nagu omaette väike maailm, kus käib väga sarnane elu nagu päris maailmas. Veel parem – laps saab mängida erinevaid rolle ja väljendada oma kujutlusvõimet täpselt nii, nagu ta soovib.

Kui soetate oma koju nukumaja, on hämmastav näha, kui palju lapsed koos arutavad, õpivad ja ette kujutavad. Selle mängu käigus õpivad nad end väljendama ja kehtestama. Lisaks on see turvaline keskkond, kus lapsed saavad elulisi probleeme lahendada. Soeta see vahva majake 1a.ee nutipoest ja lase lapse kujutlusvõimel lennata!

Kujutlusvõime ja loovus

Foto: Shutterstock.com

Maja kokkupanemine on omaette väljakutse – kuidas see disainida, mismoodi mööbel paigutada, missugused kangad valida? Lapsevanemana sooviksid kindlasti ise kõik kiirelt valmis seada, kuid pea hoogu! Just see protsess annab lapsele võimaluse oma kujutlusvõimel ja loovusel lennata lasta. See on väärtuslik õppetund lapsele projektide loomisel ja näitab, et ka tüdrukud saavad ehitamisega hakkama.

Sõnavara täiustamine

Kui maja on valmis ja nukud sisse kolinud, algab alles õige mäng pihta. Pannakse paika rollid ja hakatakse suhtlema. Nukkudega mängimine on imeline moodus lapse sõnavara arendamiseks. Lapsed jäljendavad alateadlikult oma vanemate maneere ning nukkudega mängimine on selleks suurepärane väljund.

Peenmotoorika arendamine

Foto: Shutterstock.com

Täpselt nii nagu LEGO, koosneb ka nukumaja nii-öelda erinevatest klotsidest. Mööbel, nõud, riided – kõigi nende pisikeste esemetega askeldamine arendab lapse peenmotoorikat. Kas oled näiteks proovinud barbienukule riideid selga panna? See on ääretult keeruline isegi täiskasvanu jaoks. Just sellist käelist vilumust õpivad lapsed nukumajas toimetades.

Probleemide lahendamine ja organiseerimine

Täpselt nii nagu päriselus, tuleb ka nukumaailmas ette omavahelisi probleeme ja erimeelsusi. See on hea turvaline keskkond, kus lapsed saavad probleemide lahendamist õppida. Või siis näiteks organiseerimine – nukumajja on tulemas külalised, keda on tarvis võõrustada. Millest alustada? Millele tähelepanu pöörata? Kõike seda saavad lapsed tulevaseks eluks harjutada.

Soeta lapsele vahva nukumaja ja jälgi huviga, kuidas see tema arengut toetab. 1a.ee nutipoest leiad kõik vajaliku – maja, mööbli, nukud ja palju muud. Osta kõik mugavalt ühest kohast ja ära tarne pärast muretse.

Kommentaarid

Viimased uudised