Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Miss Universumiks valiti täna 26-aastane Lõuna-Aafrikast pärit mustanahaline naine Zozibini Tunzi. Naine kirjutab sotsiaalmeedias, et ta kasvas üles maailmas, kus tema välimusega naist ilusaks ei peetud.

Missivõistlusest võttis osa 90 naist üle terve maailma. Võistlus toimus USA-s Atlantas. Finaali jõudsid veel Puerto Rico esindaja Madison Anderson ja Mehhiko miss Sofia Aragon.

Kui võitjalt finaalvoorus küsiti, mida peaks tüdrukutele koolis õpetama, siis vastas naine, et juhtimist. Miss Universumi arvates on naised maailmas kõige võimsamad elusolendid ja neile tuleks anda kõik võimalused.

Zozibini on missikonkursil esimene mustanahaline võitja pärast 2011. aastat, mil võitis Leila Lopes. Zozibini võitis augustikuus Miss Lõuna-Aafrika konkursi, vahendab BBC.

Koos missivõiduga kaasneb aastaks tasuta korter New Yorgis ja tasu ligi 100 000 dollarit. Lisaks kaasnevad modellilepingud.

Teine konkureeriv missivõistlus on Miss World, aga see on sattunud kriitika alla, kuna ei luba võistlema emasid. Eelmisel, 2018. aastal võitis Miss Worldi konkursi 24-aastane ukrainlanna Veronika Didusenko, aga talt võeti tiitel ära, kui selgus, et tal on poeg. Pärast seda kaebas ukrainlanna missivõistluse korraldajad kohtusse.

 

View this post on Instagram

 

Tonight a door was opened and I could not be more grateful to have been the one to have walked through it. May every little girl who witnessed this moment forever believe in the power of her dreams and may they see their faces reflected in mine. I proudly state my name Zozibini Tunzi, Miss Universe 2019!

A post shared by Zozibini Tunzi (@zozitunzi) on

Viimased uudised