Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Regionaalminister Jaak Aab konverentsil Põlvas.

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles täna Põlvas Kagu-Eesti konverentsil, et on pärit Tõrva vallas Taageperast. „Valgamaa mulk,” ütles Aab.

Ta ütles, et praegugi läheb südame alt soojaks, kui jõuab Lõuna-Eestisse. „Käin siin väga hea meelega,” tunnistas Aab.

„Eesti vajab paremat regionaalpoliitikat,” ütles Aab. Ta ütles, et sai oma valu läbi elada Võhma abilinnapeana, kui kohalik lihakombinaat läks pankrotti. Inimesed käivad Võhmast tööl Türil, Viljandis, Paides ja Põltsamaal. Kõik majad on inimesi täis, ühtegi maja maha lõhutud pole, ütles Aab.

Aab ütles, et on olnud Võru- ja Valgamaal, kohtunud omavalitsuste ja ettevõtjatega, ning esmaseks vajaduseks on kiire internet. Kui pole tänapäevast ühendust, on raske hakkama saada. Lisaks on olulised teed. Kui pole korralikku teed ega internetiühendust, on raske elada – siin peaks riik tõsiselt pingutama.

Aab tunnistas, et rändesaldo on Kagu-Eestis viimasel aastal positiivne, mida tuleks samuti toetada.

Aabi sõnul on Kagu-Eesti võimalus piiriülene koostöö, mida toetab Euroopa Liit ka järgmisel eelarveperioodil.

Probleemiks pidas Aab korralike eluasemete puudumist. Tänapäeva noored ei taha enam poollagunenud kortermajas elada. Riik tahab pakkuda toetust laenu võtmisel. Probleem on see, et kui Kagu-Eestisse midagi ehitada, siis ei kata ehituse hind turuväärtust – seetõttu ei anna pank laenu ehituseks.

Aab ütles, et ei toeta erimajandustsoonide loomist ega maksuerisuste tekitamist, mis suurendab bürokraatiat. Selle asemel tuleks toetada piirkondi muul moel.

Kiire interneti osas Kagu-Eestis lubas Aab, et see asi saab lahendatud mõne aasta jooksul.

Kommentaarid

Viimased uudised