Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Siiri Jõgisuu. Foto: HTM

Vähem kui kuu aja pärast selguvad Aasta Õpetaja konkursi parimad, kuni selle ajani tutvustab Haridus- ja teadusministeerium nominente.

Aasta klassiõpetaja niminent on Urvaste Kooli õpetaja Siiri Jõgisuu. Siiri laob Urvaste Koolis vundamenti, et iga noor inimene saaks tulevikus hakkama. Ta seostab klassis toimuva õppetöö praktilise eluga ning muudab õpilased julgemaks ja enesekindlamaks. Siiri ärgitab õpilasi mõtlema ja arendab neis suutlikkust oma mõtteid ja seisukohti avaldada. Tema tunnid ei mahu sageli klassiruumi ära ning koos õpilastega käiakse matkamas, teatris, kinos ja ettevõtetes. Siiri usub kaasamisse, sest tema klassi ümber on loodud õpetaja abist, kasvatajatest ja tugipersonalist koosnev hästitoimiv tugivõrgustik, kellega ühiselt planeeritakse õppimist selliselt, et noored saaksid tugevaima aluse elus parimal võimalikul viisil hakkama saamiseks. Siiri on ka juba peaaegu 30 aastat kuulnud Eripedagoogide Liitu.

Siiri Jõgisuu. Foto: HTM

Aasta klassijuhtaja tiitlile kandideerib Rõuge Põhikooli õpetaja Inge Mälzer. Rõuge Põhikool suutis kuue aastaga väga eriilmelised klassikaaslased sulatada üheks seltskonnaks, kus vastandumisest sai üksteisele toeks olemine. Inge väärtustab praktilisi ja elulisi teadmisi, näiteks on käidud ühiselt kutsekoolide avatud uste päevadel ning koos Töötukassa karjäärispetsialistidega tulevikku planeeritud. Inge juhendamisel on õpilasfirmad jõudnud kõrgetele kohtadele ning veetud koos kooli kohvikut.

Inge Mälzer. Foto: HTM

Loe nominentide kohta lähemalt Haridus- ja teadusministeeriumi veebist: http://bit.ly/gala-nominendid-2019

Kommentaarid

Viimased uudised