Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Voodipesu valik poodides on tohutu, seetõttu ei ole alati sugugi lihtne valida sobivat voodipesu. Tavaliselt eeldame, et voodilinad ei ole mitte ainult ilusad, vaid ka kauakestvad ning tagavad parima une.

Voodilinade valimisel arvestatakse iga väiksemagi detailiga, kuid üks olulisemaid kriteeriume on materjal, mis peaks olema nahale mugav ja usaldusväärne. Niisiis, millistest materjalidest sa teada saad ja millised voodipesud on parimad investeeringud parimaks uneks?

Puuvill on pikaajaline materjal, sõltuvalt tihedusest võib see olla tugevam või väiksem ja vähem usaldusväärne. Kui soovid 200-220 g/m² tihedusega puuvillast voodipesu, säilib see ideaalses korras isegi peale mitmeid pesukordi. Valikus on mitmeid erinevaid puuvillasid. Paks ja tihe puuvill pole kõige levinum valik, kuna see pole nii pehme. Batiste on valmistatud õhukestest, harjatud puuvilla niidist ja kestab kaua. Satiin on samuti puuvillane tüüp, see on lihtsalt tehtud teistsuguse tehnoloogiaga. Satiin on äärmiselt pehme ja luksuslik, seetõttu on see suurepäraseks valikuks voodis, kui soovid maksimaalset mugavust. Pead vaid tegema kindlaks, et sinu satiinist voodipesu on valmistatud 100% puuvillast. Flanell sobib suurepäraselt talvisel ajal – see on pehme ja soe. Laste voodipesu on tavaliselt valmistatud perkalist – pehmest, kuid kauakestvast materjalist. Perkalite voodilinu saab pesta kõrgel temperatuuril, mistõttu on see hügieeniline.

Sünteetilised ja puuvillased segud ei ole nii usaldusväärsed kui 100% puuvillast tehtud voodipesu, seetõttu pööra voodipesu valimisel tähelepanu materjali koostisele. On teada, et sünteetilised kangad kuluvad väga kiiresti, need ei pea vastu mitmeid pesukordi, seega mõtle enne sellist laadi voodipesusse investeerimist hoolikalt järele.

Linane materjal on sooja suveõhtu ajal asendamatu, kuna see hoiab su keha kogu öö jooksul kuiva ja jahedana. Linal on antibakteriaalsed omadused, mis muudab selle ideaalseks valikuks inimestele, kes kannatavad allergiate all. Linane voodipesu on võrreldes puuvillaga üsna raske, natuke rohkem tekstureeritud ja karedam, kuid need on väga kauakestvad.

Siid on voodipesu kuningas; see on suurepärane nii suvel kui ka talvel. See on hingav ja suurepärane alternatiiv hüpokaloorilistele inimestele. Arvatakse, et siidil on rahustav mõju, mistõttu sobib see suurepäraselt neile, kes otsivad rahumeelset ja kvaliteetset und.

Värvipalett

Värv võib tõesti mõjutada sinu meeleolu ja aitab sul end paremini tunda. Mõned värvid võivad sind rahustada, teised jällegi ärritada, seega mõtle uut voodipesu valides ka värvidele.  Kui soovid, et sinu magamistuba aitaks teil lõõgastuda, vali pastelset värvi voodilinad. Helesinine, õrn roheline, roosad värvid sobivad samuti ideaalselt. Kui sa soovid veidi romantilisemaid magamistuppa võnkeid, vali midagi heledamat, nagu oranž või punane. Klassikaline valik oleks valge. Väldi haiglavoodite välimust ja ära kasuta helesinise äärispaelaga valget värvi voodilinu. Teadlased räägivad, et sinu voodilinade värv aitab saada üle külmetusest ja stimuleerib positiivselt närvisüsteemi. Mõnikord leiavad inimesed, et voodis on raske lõõgastuda, seetõttu peaksid nad muretsema endale rohelistes toonides voodipesu. Mõnikord sobitatakse voodipesu värvi muude ruumis olevate asjadega, nagu näiteks kardinatega või tapeediga, et tekiks ühtlasema välimusega magamistuba.

Suurus

Valides õiget voodipesu, on oluline pöörata tähelepanu ka mõõtmetele. Näiteks on padjapüürid saadaval mitmes suuruses: 40×60 cm, 50×70 cm, 60×60 cm ja 70×70 cm ning voodilinad ja tekikotid võivad olla ühe või kahe inimese voodite mõõtudes. Kui tead oma voodi täpseid mõõtmeid, on sobivat voodipesu palju lihtsam valida. Kui sul on õnnestunud leida sobiva suurusega voodipesu, saad seda ka kohandatud viisil valmistada.

Mis on tänapäeva trend?

Kodu kaunistamisel pöörame alati tähelepanu värskeimatele sisekujundustele, aga kuidas on lood voodipesuga? Mis on tänapäeva magamistoa sisekujunduses moes? Võid kasutada hõlpsasti värskeid, eredaid värve ja elavaid mustreid. Ära karda segada ja sobitada – vali pastelsed värvid, kuid kasuta voodilina või tekikoti puhul ka värvilisi ja erksaid värve. Kui soovid, et rõhk oleks voodil, osta mitmeid dekoratiivseid patju ja aseta need voodile.

Voodipesu valimisel on neli kõige olulisemat aspekti, mida meeles pidada – materjal, suurus, värv ja disain. Pööra neile tähelepanu ja leiad oma magamistoa ja voodi jaoks ideaalse voodipesu.

Viimased uudised