Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Matkamine on lõbus ja aktiivne tegevus, mida tehes saab nautida ilusat loodust ning veeta kvaliteetselt aega. Kui lühemale päevasele matkale pole vaja võtta kaasa midagi suuremat kui veepudel ning kerge lõunasöök, siis pikemale metsamatkale minnes ning eriti ööbima jäädes ei tohiks jätta midagi juhuse hooleks ning kott hoolega pakkida. Kõik vajaliku pikemale metsamatkale leiad Kaup24 veebikaubamajast.

Mugavad riided

Kui minna matkama vaid seljakotiga, ei taha keegi mitu päeva seljas vinnata rasket kompsu. Seetõttu tuleb kott pakkida eriti nutikalt. Valides matkale riideid kaasa, tuleks sõelale jätta kerged riided, mis kuivaksid pärast pesemist kiiresti ning oleks ka vihmakindlad, juhuks kui hakkab sadama vihma. Kindlasti peaks kaasas olema müts, mis kaitseb suvel päikese eest ning mugavad sissekantud jalanõud, millega kilomeetreid vallutada. Muu riietus peaks olema võimalikult kihiline, et sobiks kandmiseks nii soojal päeval kui ka jahedal õhtul. Isegi suvel ei teeks paha pista kotti ka ühed villased sokid, et öösel jalad soojas hoida.

Toit ning vahendid toiduvalmistamiseks

Metsas restorane ei ole ning toit on tähtsaim kütus, et teel püsida. Lühemal matkal saab hakkama ka batoonide, pähklite või muude snäkkidega, ent pikemal matkal nõuab keha sooja ja korralikku toitu. Õnneks on tänapäeval matkajatele kaasaskantavad väikesed gaasipliidid ning kerged potid-pannid, millel saab hõlpsalt valmistada maitsvat toitu. Paljud kogenud matkajad soovitavad võtta kaasa konserve, näiteks tomatikastmes ube, mis soojana väga maitsevad ning toitvad on. Energiavarude taastamiseks sobib imeliselt ka näiteks pähklivõi, kus on ohtralt rasva ning valku ja mis sobib söömiseks nii saial kui ka niisama.

Et ööd mööduks meeldivalt

Kõige enam ruumi võtavad kotis enamasti ööbimistarbed, seega kui on palju kõndimist, tasuks valida võimalikult kerge telk, mille leiad siit. Head telki on lihtne kokku panna ja lahti võtta, seda eriti juhul kui looduses ööbitakse mitmeid öid. Kindlasti peaks telk olema ka veekindel, et vihmasaju puhul saaks öö veeta soojas ja kuivas. Võimalik on muidugi magada vaid magamiskotis, ent kuna inimesed on siiski harjunud magama pehmematel madratsitel, tasuks võimalusel võtta kaasa ka täispuhutav madrats, millel magad kui koduvoodis või vähemalt mati, mis telgi aluspinda pehmendab, et kondid kangeks ei jääks. Täispuhutavate madratsite valikuga saad tutvuda siin.

Isiklikud esemed

Ehkki oled metsas, ei tohiks jätta tähelepanuta oma hügieeni. Õnneks on võimalik kaasa võtta minipakendeid, mis kotile erilist raskust juurde ei lisa. Kotti peaks kindlasti pistma mõned niisked salvrätikud, mida saab kasutada ka tualettpaberina ning käte puhastamiseks, suvel päikesekreemi ja putukatõrjevahendi ning väikse komplekti hügieenitarvetega, kus on hambahari, hambapasta ning seep. Kuna õnnetus ei hüüa tulles, võiks kotis olla ka väike esmaabikomplekt matkajale, kus on plaastrid, sidemed, valuvaigistid ja muu.

Mitmeid päevi metsas veetes ei tee paha ka mõned meelelahutusesemed – näiteks pakk kaarte või mõni muu mäng.

Abivahendid metsas hakkama saamiseks

Metsas on väga oluline orienteerumine, et mitte ära eksida. Selleks on hea võtta kaasa kas GPS või kompass ja kaart. GPS-i kasutamiseks on hea võtta kaasa akupank, et tühjenenud aku pärast muretsema ei peaks. Õhtul lõkke tegemiseks võiksid kindlasti olla kaasas tikud ja pimedas liikumiseks taskulamp. Ettevalmistunud matkasellil on alati taskus ka taskunuga-multitööriist, millega saab avada konserve, hakkida toitu ja isegi saagida väiksemaid oksi, et teha õhtuks soe lõke.

Matkamine metsas on tore meelelahutus, ent minnes matkama pikemaks ajaks, peaks väga hoolega pakkima, et kaasas oleks kõik hädavajalik, aga et kott ei läheks liiga raskeks.

Viimased uudised