Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

„Troonide mäng“ võib olla aegade populaarsemaid telesarju, selle peatselt saabuv lõpp on pannud kõik mõtlema, kuidas see eepiline saaga otsa saab. Veel olulisem on aga, millised tegelased lõpuks üldse ellu jäävad.  

Eelmisel kuul andis HBO teada, millal jõuavad eetrisse sarja viimased kuus osa, kuid puhtjuhuslikult jättis välja kuulutamata episoodide pealkirjad. Enamik viimase hooaja osadest on pikemad kui tund aega. Sellise pikkusega on tavapäraselt ainult kõige suurejoonelisemad episoodid ja hooaega lõpetavad osad. Sarja kõige pikemaks osaks saab aga kaheksanda hooaja kolmas osa, mille pikkuseks on koguni 82 minutit. Varasem HBO tegevjuht Richard Plepler ongi sarja viimase hooaja kohta öelnud: „Tegemist on põhimõtteliselt kuue filmiga.“

Mis juhtuma hakkab?

Nii nagu mitmetest treileritest ja mõnedest varastest piltidest näha, siis on sari viimasesse hooaega jätnud mitu suurt taaskohtumist ja lahingut. Jon Snow ja Daenerys Targaryen (kes on ühtaegu nii armastajad, kuid ka tädi ja õepoeg, nagu Bran Stark meile paljastas), paistavad naasvat Winterfelli, et võidelda nüüdseks hävitatud Müürist läbi pääsenud Öökuninga lõunasse marssiva armeega. Daenerys kasutab Cersei Lannisteri toele lootes oma kaht allesjäänud draakonit ja oma üle mere tulnud sõdalastest koosnevat armeed, et üritada võimatut ning hävitada lõunasse marssiv surnute armee. Jon kohtub lõpuks Winterfellis uuesti Bran ja Arya Starkiga, keda ta pole näinud esimesest hooajast saati. Samuti peaksid King’s Landingust põgenemise järel esimest korda näost näkku kohtuma Tyrion Lannister ja Sansa Stark.

Käesoleva hooaja üks episood sisaldab kõige pikemat kunagi filmitud lahingut, mis ületab oma pikkuselt ka filmis „Sõrmuste isand: kaks kantsi“ linastunud 40-minutilise piiramise. Fännid usuvad, et rekordi murrab Winterfelli lahing, mille filmimiseks kulus 11 nädalat ja tarvis läks enam kui 750 näitlejat ja filmitegijat. Sarja loojad Dan Benioff ja D.B. Weiss kirjutasid episoodile stsenaariumi ning lahingu filmis üles Miguel Sapochnik, kelle eestvedamisel filmiti ka sarja suuremaid lahinguid hõlmanud osad „Battle of the Bastards“ ja „Hardhome“.

Helilooja Ramin Djawadi on Variety’le öelnud, et sarja muusika „muutub kindlasti intensiivsemaks ja eepilisemaks, kui kunagi varem“, lisades, „sellel hooajal on meil uued palad, mida te pole varem kuulnud, kuid kasutame ka paljusid varem kõlanud teemasid.“ Djawadi on muusika loonud kõigile sarja 67 osale ning ühtlasi paljastas ta, et sarja ikoonilise tunnusmeloodia mõtles ta välja, sõites koju pärast sarja pilootepisoodi nägemist. Käesoleval hooajal on kasutatud seni suurimat muusikakooslust: 60-liikmelist orkestrit, 40 häälega segakoori ja 12 lauljaga lastekoori.

Kas see on „Troonide mängu“ lõpp?

Kõik peavad surema, kuid „Troonide mäng“ ei saa otsa. HBO on juba tellinud „Troonide mängule“ eelnevat aega kirjeldava sarja, mis leiab aset tuhandeid aastaid enne peamist lugu, uurides seda, kuidas surnute armee üldse tekkis ning milliseid saladusi peidavad endas Essos ning Starkide perekond. Peaosatäitjaks saab selles sarjas Naomi Watts, sarjas löövad kaasa ka Josh Whitehouse, Miranda Richardson, Naomi Ackle, Denise Gough, Jamie Campbell Bower ja Sheila Atim. Jane Goldmanist saab selle sarja produtsent ja ta loob sarja koos „Jää ja tule laulu“ loonud George R.R. Martiniga. SJ Clarkson lavastab sarja pilootepisoodi ning temast saab ühtlasi üks sarja režissööridest.

Samuti on erinevas arengujärgus veel neli samasse teleuniversumisse kuuluvat sarja, mis kõik keskenduvad osale Westerose ajaloost. Nägemaks, kuidas need sarjad ilmselt välja nägema ei hakka, võite vaadata SNLi sketši Kit Haringtoniga.

HBO toob teleekraanile ka kahetunnise dokumentaalfilmi „Game of Thrones: The Last Watch“, mis võimaldab heita pilgu sarja tegemise telgitagustesse. See dokumentaalfilm linastub 26. mail – nädal pärast sarja viimast osa.

Keskmine hittsarja episoodi valmistamise kulu on ligi 6 miljonit dollarit ja peaosatäitjad kasseerivad ühe osa eest ligikaudu 500 000 dollarit. Samuti on olemas hullumeelseid fänne, kes on nõus kulutama miljoneid dollareid Troonide Mängu rekvisiitidele, mis on suureks tuluallikaks sarja loojatele. Internet on täis erinevaid veebipoode, mis pakuvad GOTi mänguasju ning on olemas online kasiino ja spordiennustus portaalis Betsafe Game Of Thronesi slotimäng.

Viimased uudised