Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kiire internet

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal saatis valitsusele kiire internetiühenduse nn viimase miili rajamise ettepanekud, kus üheks soovituseks on asendada valguskaabli kodudesse vedamine traadita ühendusega.

„Valguskaabli koju toomisele on soodsamad alternatiivid mobiilne internet ja raadiolink,” ütles Michal. „Viimased kaks lahendust on ka tulevikku vaatavalt perspektiivikamad ning pakuvad kasutajale suuremat mugavust”

Juhtmega valguskaabli koju toomine on lahkuva ministri sõnul mobiilsetest võimalustest ka kulukam, makstes 360-410 miljonit eurot. „Võrdlusena: sellise summa eest saaks Tallinn-Tartu maantee lõpuni neljarajaliseks ehitada. Kui aga kasutada erinevate võimaluste kombineeritud lähenemist, on ühendusi võimalik oluliselt soodsamalt rajada,” lisas Michal.

Hinnanguliselt kuluks kõikidele maamajade piirkondadele (kokku ca 80 000 majapidamist) valguskaabli-põhiste juurdepääsuvõrkude rajamiseks suurusjärgus 360 kuni 410 miljonit eurot. Kui aga kombineerida lahendusi, nii optilist kui ka vaskkaablit ja erinevaid mobiilseid ühendusi, võiks ühenduste loomine riigile maksta hinnanguliselt 200-220 miljonit eurot, ehk pea poole vähem.

Lõunaeestlane

Viimased uudised